Radni dyskutowali o torze saneczkowym i budowie obiektu dla Powiatowego Urzędu Pracy

W trakcie dzisiejszych obrad radnych powiatowych Rady Powiatu Nowosądeckiego zdominował wybór przewodniczących, wiceprzewodniczących i członków kilku komisji.

Radni dyskutowali o torze saneczkowym i budowie obiektu dla Powiatowego Urzędu Pracy

Sesję prowadził przewodniczący Rady, Marek Pławiak. Starosta nowosądecki, Tadeusz Zaremba, poinformował radnych o planach utworzenia Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Nawojowej. Jest to inicjatywa oczekiwana przez gminy i mieszkańców Powiatu, a ma ułatwić załatwianie spraw związanych z rejestracją pojazdów. Warto zauważyć, że Nowy Sącz jest mocno zakorkowany, a brak miejsc parkingowych sprawia, że kierowcy mają trudności w załatwianiu spraw “komunikacyjnych”. Planowane jest również uruchomienie punktu Wydziału Komunikacji w Starym Sączu, a w przyszłości także w Krynicy-Zdroju i Łososinie Dolnej.

Podczas sesji poruszono także temat ewentualnej budowy saneczkowego toru kompozytowego w Marcinkowicach oraz budowy obiektu dla Powiatowego Urzędu Pracy w Nawojowej. Oba projekty były referowane przez Piotra Piechnika, dyrektora Wydziału Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Ponadto, radni zapoznali się z rocznymi sprawozdaniami przygotowanymi przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie – Oddział w Nowym Sączu oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym. Informacje dotyczyły również realizacji zadań Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego w 2023 roku oraz remontów i inwestycji w placówkach pomocy społecznej na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować