Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Radny Maciej Rogóż złożył do prezydenta interpelację w sprawie realizacji przez włodarza miasta "Aktu Czystego Powietrza dla Sądecczyzny"

Radny Maciej Rogóż złożył do prezydenta interpelację w sprawie realizacji przez włodarza miasta "Aktu Czystego Powietrza dla Sądecczyzny"

Zgodnie z rankingiem opublikowanym przez Polski Alarm Smogowy Nowy Sącz znalazł się w czołówce pod względem najbardziej rakotwórczego powietrza oraz największej liczby dni smogowych.

 

W związku z tym Radny Maciej Rogóż wystosował do prezydenta interpelację odnośnie realizacji podpisanego przez włodarza miasta w 2019 roku "Aktu Czystego Powietrza dla Sądecczyzny".

 

Podpisany "Akt Czystego Powietrza dla Sądecczyzny" przez Ludomira Handzla zakładał m.in. systematyczną współpracę z Gminami Kotliny Sądeckiej oraz samorządami Uzdrowisk Krynicko – Popradzkich. Bez spójnej polityki lokalnych samorządów nie jesteśmy w stanie sami poradzić sobie ze smogiem.

Zadałem Panu Prezydentowi kilka pytań odnośnie realizacji podpisanego przez niego aktu. Póki co ciężko dopatrywać się efektów, nie mniej jednak powinniśmy otrzymać kilka szczegółów i konkretnych odpowiedzi nt. walki o "dobre" powietrze - informuje radny Maciej Rogóż.

 

Poniżej treść interpelacji.

 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować