Pogoda - Sądeckie.pl

19

Dzisiaj jest: 19. 09. 2021 Do końca roku: 103 dni
Jakość Powietrza

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy połączenia DK87 z DW 969", w tym budowy mostu na rzece Dunajec, w wariancie C

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy połączenia DK87 z DW 969", w tym budowy mostu na rzece Dunajec, w wariancie C

Preferowany wariant C posiada najlepsze przejście przez Dunajec, maksymalne obejście terenów inwestycyjnych i możliwość ich późniejszego zainwestowania, koncepcję z ominięciem terenów zamieszkanych oraz najkorzystniejszy aspekt ekonomiczny.

 

Jestem niedaleko ul. Węgierskiej&Podmłynie. Mam nadzieję, że wkrótce zmieni ono swoje oblicze. Wczoraj Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych. To informacja, że zarówno Nowy Sącz jak i Urząd Marszałkowski, Gmina Chełmiec, Gmina Podegrodzie miały rację. Ten wariant C jest optymalny. Szkoda czasu, ale mieliśmy rację. Mam nadzieję, że ta decyzja pomoże odkorkować Nowy Sącz od strony południowej, żeby ul. Węgierska odetchnęła i można było się normalnie przemieszczać po tej części Nowego Sącza - powiedział prezydent.

 

Przypomnijmy. Preferowany przez Miasto Nowy Sącz, oraz gminę Chełmiec i gminę Podegrodzie tzw. wariant ‘’C”, jest optymalny. Przedstawiony przez prezydenta Ludomira Handzla wariant, preferują również PKP Polskie Linie Kolejowe.

 

Ponadto Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w piśmie z dnia 24 czerwca 2019 roku, również uznało, że wariant ’’C” jest najkorzystniejszym z dotychczas prezentowanych wariantów.

 

 

Dnia 15 października 2018 roku, a więc jeszcze przed rozpoczęciem nowej kadencji przez prezydenta Ludomira Handzla, po pozytywnym zaopiniowaniu wariantu ‘’C” przez wszystkie zainteresowane samorządy, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska, na wniosek Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie wszczął postępowanie administracyjne, zmierzające do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn: „Budowa połączenia DK 87 w Nowym Sączu z DW 969”.

Źródło: UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować