Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 02. 2021
Do końca roku: 306 dniRekordowy przyrost zachorowań na Sądecczyźnie. Kolejna ofiara śmiertelna wirusa

Rekordowy przyrost zachorowań na Sądecczyźnie. Kolejna ofiara śmiertelna wirusa

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano rekordowo 51 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 14. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 9 nowych ozdrowieńców. Niestety jest też kolejna ofiara śmiertelna wirusa, którą jest 78-letnia mieszkanka Nowego Sącza. 

 

Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim są 2 nowe zachorowania, a w powiecie gorlickim 1. Pojawiło się także 4 ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 142 osób. To 88 kobiet i 54 mężczyzn, w wieku od 3 miesięcy do 96 lat, z powiatu nowosądeckiego (51 osób), bocheńskiego (25 osób), Krakowa (18 osób), Nowego Sącza (14 osób), powiatu oświęcimskiego (13 osób), tarnowskiego i nowotarskiego (po 4 osoby), wadowickiego (3 osoby), dąbrowskiego i limanowskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: brzeskiego, gorlickiego, miechowskiego, myślenickiego i proszowickiego (po 1 osobie). Aktualnie 7 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2962 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 78-letniej kobiety, mieszkanki Nowego Sącza, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarła miała choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 50.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 9 kobiet i 12 mężczyzn, w wieku od 3 miesięcy do 73 lat, z Krakowa i Nowego Sącza (po 5 osób), powiatu nowosądeckiego (4 osoby), suskiego i limanowskiego (po 3 osoby) oraz gorlickiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1593 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, Fot. PSSENS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować