Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Roboty drogowe w powiecie nowosądeckim dobiegają końca

Roboty drogowe w powiecie nowosądeckim dobiegają końca

Już niebawem kierowcy będą mogli bezpieczniej poruszać się po drogach powiatowych w Powiecie Nowosądeckim. Niektóre odcinki zostały już oddane do użytku, niemniej w niektórych miejscowościach roboty drogowe rozpoczną się dopiero w lipcu. 

 

Roboty drogowe zostały zakończone w Wielogłowach, Dąbrowej, Lipnicy Wielkiej i Wawrzce oraz w Bukowcu. W gminie Kamionka - Wielka został wyremontowany 500 - metrowy odcinek drogi Nowy Sącz - Florynka - wymieniono nawierzchnię, wykonano pobocze i chodnik. Część środków finansowych potrzebnych na sfinansowanie tej inwestycji pochodziła z budżetu gminy. Niemniej nadal trwają roboty na drogach w miejscowościach Korzenna i Krużlowa Niżna. 

 

 Mieszkańcy miejscowości Chełmiec mogą już korzystać z nowo wybudowanego chodnika. Prace drogowe związane z budową chodników nadal trwają w Rożnowie, Mogilnie i Olszanie. Planowany termin ich zakończenia przypada w sierpniu 2019 r. Na drodze powiatowej Jazowsko - Obidza zakończono budowę kładki dla pieszych, usytuowaną przy moście w Obidzy. Koszt inwestycji wyniósł 250.000 zł. 

 

W najbliższym czasie ruszy przebudowa drogi powiatowej Łącko - Kicznia, natomiast w Kunowie i Brzeznej powstaną zatoki autobusowe. W Siennej zostanie odbudowany most. Planowany termin zakończenia realizacji tych inwestycji to przełom sierpnia i września bieżącego roku.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz, Fot. ilustracyjna Pixabay

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować