Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Rok szkolny w szkołach powiatu nowosądeckiego rozpoczęty. Do placówek będzie uczęszczać ponad 3200 uczniów

Rok szkolny w szkołach powiatu nowosądeckiego rozpoczęty. Do placówek będzie uczęszczać ponad 3200 uczniów

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dzisiaj udział w rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół w Marcinkowicach. Podkreślił, że nauka to potęga, a zdobytej wiedzy nikt nam nie odbierze.

W tym roku szkolnym, do placówek prowadzonych przez Powiat Nowosądecki będzie uczęszczać ponad 3200 uczniów, w tym blisko siedmiuset do klas pierwszych - mówi starosta Marek Kwiatkowski. - Życzę młodym ludziom, aby wykorzystali lata nauki do pogłębiania wiedzy i nabywania nowych umiejętności. Nauka to potęga - nikt wam tego nie zabierze. To, czego się nauczycie będzie również procentowało w życiu zawodowym. Skorzystajcie z wiedzy swoich nauczycieli, ich doświadczenia i zaangażowania. Rozwijajcie też swoje zainteresowania artystyczne i sportowe, by we właściwy sposób decydowali o swoich dalszych losach edukacyjnych i zawodowych.


Starosta życzył dyrektorom, nauczycielom i pracownikom oświaty energii i satysfakcji z codziennej trudnej pracy.


Twórzcie państwo szkołę, za którą uczniowie tęsknią, w której lubią przebywać, gdzie odnajdują przyjaciół - dodał starosta Marek Kwiatkowski.


Podczas uroczystości w Zespole Szkół w Marcinkowicach pożegnano także odchodzącą na emeryturę Marię Mróz, która pracowała w placówce 42 lata!


Pani Mario! Serdecznie dziękuję za wiele lat profesjonalnej pracy w Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach. Zawsze służyła Pani pomocą i dobrą radą - zarówno uczniom, jak i nauczycielom, którzy w sekretariacie mogli liczyć na przyjazny klimat. Wiele razy poświęcała Pani swój prywatny czas dla społeczności szkolnej, zawsze robiąc to z uśmiechem. Jeszcze raz dziękuję! Życzę zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń i realizacji nowych życiowych wyzwań – mówił starosta.


Gości przybyłych na uroczystości witała dyrektor marcinkowickiej szkoły Iwona Sikorska, dziękując jednocześnie uczniom i nauczycielom za przygotowanie akademii z okazji 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.


Dziękuję również staroście nowosądeckiemu za dbanie o naszą szkołę i inwestowanie w rozwój bazy edukacyjno-sportowej – mówiła dyrektor Iwona Sikorska. - Już w przyszłym roku uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnej hali sportowej ze strzelnicą, a za dwa lata z centrum lekkoatletycznego. Dodam, że w czasie wakacji przeprowadziliśmy niezbędne remonty w salach lekcyjnych i na korytarzach. Wszystko po to, aby zapewnić komfortowe warunki dla uczniów i nauczycieli.


W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, Bożena Mynarek - dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, ks. prałat Józef Babicz - wieloletni proboszcz tutejszej parafii oraz emerytowany nauczyciel religii w szkole, ks. proboszcz Tadeusz Celusta, st. sierżant Daniel Lesiewicz - przedstawiciel jednostki patronackiej z Krakowa, sierżant Leszek Kotlarz - przedstawiciel Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Sączu, Joanna Zajączkowska - przewodnicząca Rady Rodziców, wicedyrektor szkoły Wiesław Gródek, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz młodzież klas mundurowych.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować