Pogoda - Sądeckie.pl

28

Dzisiaj jest: 28. 11. 2021 Do końca roku: 33 dni
Jakość Powietrza:

Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 80. roku życia

Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 80. roku życia

O północy 15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. 22 stycznia zarejestrować się będą mogły również osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia dla tych grup rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. Rejestracja na szczepienie jest szybko i prosta, a także możliwa na kilka sposobów – za pomocą infolinii 989, przez Internet oraz bezpośrednio w konkretnym punkcie szczepień. Stopniowo szczepionki będą udostępniane kolejnym grupom wiekowym. Już teraz można zgłosić swoją chęć zaszczepienia przez formularz online. W momencie uruchomienia rejestracji dla Twojej grupy, dostaniesz maila.

Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów powyżej 80. roku życia cieszy się dużym zainteresowaniem. Do godziny 10:00, zarejestrowało się już ponad 127 tys. osób.

Do tej pory 410 tys. osób zostało zaszczepionych przeciw COVID-19. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk podkreślił, że do końca dnia będzie to już ok. 450 tys. osób. – Wczoraj do północy terminy szczepień w centralnym kalendarzu wystawiło 4787 punktów w całej Polsce. Dla tych punktów uruchomiona została rejestracja za pośrednictwem centralnego kalendarza. Tych terminów, które zostały wystawione, było ponad 1,5 mln – od 25 stycznia do końca marca – dodał.

Najważniejsze dane liczbowe dot. szczepień znajdziesz w specjalnym raporcie.

ZOBACZ RAPORT

W raporcie zamieszczane są informacje m.in. o liczbie wykonanych szczepień – z podziałem na województwa, płeć oraz wiek. A także stan magazynu oraz liczbę dawek dostarczonych do punktów. Dane są aktualizowane raz dziennie.

Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19

Od 15 stycznia na szczepienia przeciw COVID-19 mogą zarejestrować się osoby powyżej 80. roku życia. Od 22 stycznia taką możliwość będą mieli także seniorzy, którzy skończyli 70 lat. Szczepienia dla tych grup rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Jak się zarejestrować?

Rejestracja na szczepienia jest szybka i prosta. Możesz zarejestrować się na kilka sposobów:

  • dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinie Narodowego Funduszu Zdrowia 989,
  • elektronicznie za pomocą strony https://www.gov.pl/web/szczepimysie
  • bezpośrednio w punkcie szczepień (mapa i dane kontaktowe dostępne są tutaj).

Bezpłatna infolinia NFZ 989

Do tej pory infolinia pełniła funkcję informacyjną na temat szczepień. Teraz można z niej korzystać, aby zarejestrować się na szczepienie. Od momentu uruchomienia rejestracji dla seniorów powyżej 80. roku życia infolinia NFZ odnotowała ponad pół miliona połączeń. –  Od północy zainteresowaniem cieszyła się możliwość zarówno rejestracji, jak i zgłoszenia gotowości do szczepienia. W ciągu pierwszych 90 minut na infolinię zadzwoniono ponad 84 tys. razy – podkreślił minister Michał Dworczyk.

Za pomocą infolinii, możesz zarejestrować się sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Zadzwoniłeś na infolinię i nie udało Ci się połączyć z konsultantem? Konsultanci oddzwonią do Ciebie!

Elektroniczna rejestracja na stronie gov.pl/szczepimysie

Kolejnym wygodnym sposobem jest rejestracja przez Internet. Kliknij w poniższy przycisk - w szybki i łatwy sposób zarejestruj się na szczepienie.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA SZCZEPIENIE

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponowne przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Aby się zarejestrować, potrzebujesz profilu zaufanego. Możesz:

  • skorzystać z uproszczonej procedury przeznaczonej tylko dla osób, które skończyły 80 lat. W ten sposób założysz tymczasowy profil zaufany. Będzie ważny przez 3 miesiące. Zrobisz to TUTAJ.
  • założyć standardowy profil zaufany, np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej.    Zobacz, jak założyć profil zaufany.

Bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj. Jak poinformował minister Dworczyk, została podjęta decyzja o uruchomieniu punktów szczepień w 30 szpitalach tymczasowych w największych miastach. Dzięki temu zyskaliśmy kilkaset tysięcy dodatkowych terminów dla osób, które będą się szczepiły.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

Więcej informacji na temat rejestracji na szczepienia znajdziesz TUTAJ.

Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online

Osoby w wieku 18-69 lat od 15 stycznia mogą zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy - dostaniesz maila. Już ponad 350 tys. osób zgłosiło i potwierdziło chęć zaszczepienia poprzez formularz online. –  W ciągu pierwszej godziny miało miejsce ponad 10 mln odsłon strony, za pośrednictwem której można wysyłać zgłoszenia. To pokazuje skalę zainteresowania – zauważył szef KPRM Michał Dworczyk.

Jak możesz się zgłosić?

  • Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).

ZGŁOSZENIA - WYPEŁNIJ FORMULARZ

  • Na adres mailowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
  • Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
  • Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mailową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
  • Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.

Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie.

 

Źródło: gov.pl

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować