Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 01. 2021
Do końca roku: 337 dniDane WIOŚ

Rozpoczęło się XXVIII Forum Ekonomiczne w Krynicy

Rozpoczęło się XXVIII Forum Ekonomiczne w Krynicy

We wtorek 4 września 2018 r. rozpoczęło się w Krynicy-Zdroju trzydniowe XXVIII Forum Ekonomiczne, coroczne największe międzynarodowe spotkanie przedstawicieli kręgów gospodarczych i politycznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem przewodnim: „Europa wspólnych wartości czy Europa wspólnych interesów?”Zgodnie z tradycją Forum odbywa się w Krynicy od 28 lat w pierwszej połowie września. Jego organizatorem jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, a misją – tworzenie korzystnego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej w Europie. Wśród 4 tys. gości Forum są prezydenci, premierzy, ministrowie, unijni komisarze, parlamentarzyści, prezesi największych w swojej branży przedsiębiorstw, naukowcy i eksperci, przedstawiciele samorządów, świata kultury oraz dziennikarze z ponad 60 krajów Europy, Azji i z USA. Zbierają się oni, by dyskutować o sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie.

 

Tak jest i w tym roku. Podczas trzech dni intensywnych obrad odbędzie się aż 180 paneli dyskusyjnych, wykładów, warsztatów i debat. Zaplanowano sześć sesji plenarnych, a także prezentacje narodowe i regionalne.

 

We wtorek, pierwszego dnia forum, odbyła się inauguracyjna sesja plenarna i pierwsze debaty, a wieczór uświetniło uroczyste przyjęcie dla wszystkich gości. Na środę przewidziano dwie sesje plenarne, debaty i bloki programowe. Podczas wieczornej gali rozdane zostaną nagrody w kategoriach: Człowiek Roku, Firma Roku, Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej oraz Nowa Kultura Nowej Europy. W czwartek będą miały miejsce kolejne sesje plenarne i debaty oraz oficjalne zakończenie Forum.

 

W tegorocznych obradach goście debatują m.in. nad tematami: Biznes i Zarządzanie, Europa i Świat, Forum Bezpieczeństwa i Forum Ochrony Zdrowia. Obrady odbywają się w Centrum Konferencyjnym rozmieszczonym wokół krynickiego Deptaka. Głównym partnerem Forum tradycyjnie jest Województwo Małopolskie.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować