Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Rozpoczęły się kolejne inwestycje drogowe w Gminie Chełmiec

Rozpoczęły się kolejne inwestycje drogowe w Gminie Chełmiec

Ruszyło kilka kluczowych inwestycji drogowych realizowanych przez Starostwo Powiatowe  na terenie gminy Chełmiec. Mowa o drodze powiatowej Trzetrzewina – Krasne Potockie – Męcina, drodze Wielogłowy – Ubiad, remoncie mostu na drodze powiatowej w Ubiadzie i remoncie drogi powiatowej Tęgoborze – Chomranice.

 

Ta pierwsza inwestycja czyli przebudowa drogi powiatowej Trzetrzewina – Krasne Potockie – Męcina już się rozpoczęła. Wykonawcą I etapu przebudowy tej drogi został PRDM s.a.Nowy Sącz. Ta inwestycja ma kosztować 542 tys. zł. Starostwo negocjuje jednak z wykonawcą o wykonanie jeszcze w tym roku kolejnych etapów.

 

Gmina Chełmiec wykonała już wcześniej projekt chodnika przy tej drodze i przekazała dokumentację do powiatu deklarując jednocześnie pokrycie 60% kosztów inwestycji. Sam udział gminy Chełmiec w tej inwestycji według kosztorysów to kwota ok 560 tys. zł.

 

W chwili obecnej trwa też remont mostu na potoku Ubiadek za kwotę 2 mln zł. Dodatkowo Starostwo Powiatowe ogłosiło już przetarg na wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej o długości 800 m od skrzyżowania z drogą krajową w Wielogłowach do budowanego mostku. Został również ogłoszony przetarg na wykonanie ponad 4 km drogi powiatowej Tęgoborze – Chomranice.

 

Źródło: Gm. Chełmiec, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować