Rozpoczyna się budowa chodnika w Pasierbcu

Przedmiotem inwestycji pn.: "Wykonanie ciągu pieszego wzdłuż drogi gminnej nr 340458K Młynne Pasierbiec w m. Pasierbiec z modernizacją drogi" jest budowa ciągu pieszego długości 404,20m wzdłuż drogi gminnej nr K340449 Łososina Górna - Pasierbiec w miejscowości Pasierbiec.

Rozpoczyna się budowa chodnika w Pasierbcu

Oferta złożona przez Wykonawcę Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych “DUDA” Grażyna Duda wynosi 698 000,24 złotych. Termin wykonania zamówienia to 180 dni od dnia podpisania umowy. W dniu 26.03.2024 r. w Urzędzie Gminy Limanowa odbyło się podpisanie umowy z Wykonawcą, a dwa dni później przekazano plac do realizacji zadania.

Nowy ciąg pieszy połączy świetlicę wiejską z Sanktuarium w Pasierbcu. To miejsce, słynące ze swoich łask, jest często odwiedzane przez wielu mieszkańców i pielgrzymów. Dzięki temu nowemu ciągowi pieszemu wszyscy będą mieli możliwość komfortowego i bezpiecznego przejścia wzdłuż dość ruchliwej drogi gminnej. Dodatkowo, zmodernizowany zostanie aktualnie kamienisty i niewygodny chodnik obok Sanktuarium, który zostanie zastąpiony betonową kostką.

Wójt Gminy Limanowa, Jan Skrzekut, podkreśla: „Bardzo dziękujemy mieszkańcom, którzy przekazali grunty pod budowę tego ciągu. To tylko dzięki ich ofiarności udało się uzyskać pozwolenie na budowę dla tego przedsięwzięcia. Słowa podziękowania kieruję również do Pani Sołtys, Marii Twaróg, i Radnego Pana Stanisława Sajdaka, którzy pomogli w uzgodnieniach. W najbliższych dniach wykonawca rozpocznie prace w terenie.”

Rozpoczęcie realizacji tego odcinka, tak wyczekiwanego od lat, pozwoli podjąć kolejne działania zmierzające do wykonania następnego odcinka chodnika. Tym razem dzieci będą mogły bezpieczniej dojść z parkingu przy cmentarzu do szkoły podstawowej. To ważne zadanie, o które wnioskowali mieszkańcy na zebraniu wiejskim. Wójt dodaje: „Będzie to wymagało kilku uzgodnień i działań, ale mamy już przykład doskonałej współpracy przy obecnych przygotowaniach. Mając takich dobrych mieszkańców, na pewno coś wspólnie zaradzimy, by poprawić bezpieczeństwo naszych pociech.”

Źródło: Gm. Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować