Pogoda - Sądeckie.pl14

Dzisiaj jest: 14. 04. 2021
Do końca roku: 261 dni
Jakość Powietrza

Rusza budowa hali sportowej ze strzelnicą w Marcinkowicach

Rusza budowa hali sportowej ze strzelnicą w Marcinkowicach

Firma, która wygrała przetarg na budowę hali sportowej wraz ze strzelnicą w Marcinkowicach, weszła już na plac budowy. Teren został ogrodzony i jak tylko pogoda pozwoli – ruszą prace w tym miejscu.

- To jedna z największych inwestycji tej kadencji, a dla mnie osobiście bardzo ważna - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Takiego obiektu nie ma nawet w Małopolsce. Na tę inwestycję pozyskaliśmy już ponad 8,8 miliona złotych. Zespół Szkół w Marcinkowicach od dawna zasługiwał na pełnowymiarową halę sportową, tym bardziej, że kształcimy tutaj przyszłych mundurowych, którzy mają sporo zajęć z zakresu nauki sztuk walki, musztry, wychowania fizycznego i strzelania. Nowy obiekt pozwoli na to, aby wszystkie one odbywały się na miejscu.

Hala sportowa z zapleczem i strzelnicą ma być gotowa w 2022 r.

Przypomnijmy, że to kolejna inwestycja „sportowa” realizowana przez władze Powiatu Nowosądeckiego. W ubiegłym roku powstała hala sportowa przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu i boisko przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. Niedawno dobiegła końca budowa boiska przy Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie.

Warto wiedzieć:

Projektowany obiekt hali sportowej to budynek wolnostojący, niepodpiwniczony, parterowy, niezależny funkcjonalnie. Obiekt został zaprojektowany z dwóch nachodzących na siebie brył. Większa z nich to hala sportowa z widownią mieszczącą ok. 200 osób, która swoim półkolistym kształtem nawiązuje do istniejącego terenu od strony drogi powiatowej. Druga, mniejsza bryła to jednokondygnacyjne zaplecze hali, w którym zlokalizowane zostaną szatnie, umywalnie, gabinet nauczyciela WF-u, pomieszczenie magazynowe. Dodatkowo zaplanowano strefę strzelnicy, w skład której wejdą: hala strzelań, sterownia, magazyn broni, punkt czyszczenia i rozładowywania broni oraz poczekalnia.

Hala sportowa została zlokalizowana w znacznym oddaleniu od zabytkowego dworku, aby zminimalizować jej wpływ na zabytek. Na terenie objętym inwestycją projektowany jest też parking na 33 miejsc postojowych, w tym trzy dla osób niepełnosprawnych oraz jedno dla autobusu.

Projektowany obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: wydzielone miejsca postojowe na parkingu, wejście główne do budynku – bez barier architektonicznych, węzły sanitarne i szatniowe przystosowane dla niepełnosprawnych.

Sala gimnastyczna zapewnia możliwość gry w piłkę nożną halową, piłkę ręczną (z boiskiem o wym. 20x40 m), koszykówkę (pole gry 15x28 m) oraz siatkówkę (możliwość wydzielenia trzech niezależnych pól treningowych o wym. 9x18 m). Dostępny z sali oraz z zewnątrz magazyn zapewnia miejsce do składowania sprzętu do gry, zaś w strefie szatniowej zlokalizowano bloki szatniowe: dwie szatnie dziewcząt z zapleczem sanitarnym oraz dwie szatnie chłopców z zapleczem sanitarnym. Na piętrze dostępnej z klatki schodowej zaprojektowano wentylatornie i kotłownię.

Na zewnętrznej ścianie budynku zamontowana zostanie również ścianka wspinaczkowa.

Projekt został uzgodniony z Wojewódzkim  Urzędem Ochrony Zabytków i przewiduje m.in. wykonanie  nowych dróg wewnętrznych, chodników, oświetlenia zewnętrznego oraz zagospodarowanie terenu ozdobną  zielenią.

Projektant: Autorska Pracownia Projektowa ARP Manecki Sp. z o.o. sp. k. z Krakowa.

Wykonawca robót: Piotr Gurgul, Firma Budowlana „GURGUL” z Limanowej.

Wartość robót wynikająca z zawartej umowy: 11.892 568,74 zł brutto

Ilość podmiotów ubiegających się o zamówienie: 15.

Czas trwania postępowania przetargowego: od 20 maja 2020 r.

Termin oddania budynku do użytku: 2022 r.

 

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować