Rusza budowa przedszkola wraz ze żłobkiem i zapleczem sportowym w Starej Wsi Roli

W dniu 27.03.2024r. przekazano Wykonawcy robot plac budowy pod realizację tej ważnej i wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji. W wyniku przeprowadzenia powtórkowego postępowania zakupowego, ze sporą oszczędnością wynosząca prawie milion złotych w stosunku do pierwszego postępowania, do realizacji inwestycji wybrano Zakład Remontowo Budowlany Zbigniew Tokarczyk z Lipowego. Nadzór inwestorski będzie prowadzony siłami własnymi gminy.

Rusza budowa przedszkola wraz ze żłobkiem i zapleczem sportowym w Starej Wsi Roli

Ostateczna wartość inwestycji to 9 349 027,10 zł z czego pozyskane dofinansowanie zewnętrzne wynosi 5,5 mln zł z ósmej edycji Polskiego Ładu i 1 mln zł z programu "Maluch +".

Czas realizacji inwestycji to maksymalnie 18 miesięcy od dnia podpisania umowy które nastąpiło 22.03.2024 roku. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie inwestycja powinna być gotowa już na rok szkolny 2025/2026.

Inwestycja ta ma rozwiązać podstawowe problemy miejscowości, które od wielu lat czekały na załatwienie. W tak dużej miejscowości, ma powstać żłobek który umożliwi młodym rodzicom szybszy powrót do aktywności zawodowej. W budynku będzie mieścił się również czterooddziałowy lokal przedszkola spełniający obecne wysokie standardy bezpieczeństwa a jego funkcjonowanie umożliwi wprowadzenie systemu jednozmianowego w szkole podstawowej. Również lokalni sportowcy zyskają zaplecze sportowe z prawdziwego zdarzenia które będzie również znakomitym zapleczem przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń plenerowych. Dodatkowo teren ten zyska sporo nowych utwardzonych miejsc postojowych. W końcu rozwiązany zostanie problem szkolnego szamba które od wielu lat znajduje się w złym stanie technicznym. Na razie będzie to rozwiązanie tymczasowe, w postaci nowego zbiornika zlokalizowanego w innym niekolidującym miejscu a docelowo obiekt zostanie podłączony do projektowanej właśnie sieci kanalizacji sanitarnej która powstanie w najbliższych latach w całym centrum wsi. Wykonany zaś zbiornik, będzie z powodzeniem mógł wtedy być wykorzystany do zbierania deszczówki pod utrzymanie boiska sportowego.

 Mam nadzieję, że faktyczne działania, jakie niewątpliwie widać w terenie dają Państwu rzetelny ogląd sytuacji i przyczynią się do znacznego podniesienia komfortu codziennego funkcjonowania - podkreśla Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa.

Źródło: Gm. Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować