Ruszyła sprzedaż biletów na Sądecką Jesień Kulturalną 2024

Władze miasta wraz z dyrekcją Miejskiego Ośrodka Kultury przedstawiły program tegorocznej, czwartej już edycji Sądeckiej Jesieni Kulturalnej. Impreza odbędzie się w dniach 6 września - 6 października.

Ruszyła sprzedaż biletów na Sądecką Jesień Kulturalną 2024

Sądecka Jesień Kulturalna na stałe wpisała się w pejzaż kulturalny Nowego Sącza.

To największe cykliczne wydarzenie kulturalne w naszym mieście. Oczekują go nie tylko mieszkańcy Nowego Sącza i Sądecczyzny, ale także sympatycy z całej Polski, którzy przyjeżdżają do nas na tę imprezę. Budowanie marki Sądeckiej Jesieni Kulturalnej to moja duma Cieszę się, że w Nowym Sączu udało się stworzyć wydarzenie o takim zasięgu - mówi prezydent Ludomir Handzel.

Prezydent zaprasza także sądeczan do zakupu biletów na poszczególne koncerty i spektakle teatralne.

Zadbałem o to, aby posiadacze Karty Nowosądeczanina mieli zniżki na bilety. Warto jednak zaznaczyć, że ceny bez zniżek nie są jednak drastycznie wysokie i mieszczą się w niższych pułapach, podobnych do innych tego typu imprez odbywających się w całym kraju - zapewnia.

Jakie atrakcje czekają na nas w trakcie Sądeckiej Jesieni Kulturalnej 2024?

Jak wyjaśnia Benedykt Juliusz Polański, dyrektor nowosądeckiego MOK, repertuar jest zróżnicowany i ma szansę zaspokoić wymagania zarówno młodszych, jak i starszych sądeczan.

Na część wydarzeń można już kupić bilety, w przypadku innych opatrzonych klauzulą " w trakcie przygotowania" bilety będą dostępne w ciągu najbliższych kilku tygodni - mówi.

Tak jak w poprzednich latach, koncerty i spektakle będą się odbywać w amfiteatrze w Parku Strzeleckim oraz w Miejskim Ośrodku Kultury. Na amfiteatralnej scenie pojawią się m.in. zespół Kwiat Jabłoni (7 września), raperzy: Young Igi, Otsochodzi oraz Żabson (14 września), Orkiestra Arte Symfoniko wraz z tenorami (15 września) czy zespoły Big Cyc i Czarno Czarni (21 września). Ciekawie zapowiada się również koncert Tribute to Wodecki i Zaucha w wykonaniu Sławka Uniatowskiego, Kuby Badacha Orkiestry Sinfonia Carpathia (22 września) oraz koncert Sądeckie Chóry i Soliści (6 października).

Także wielbiciele teatru będą mogli liczyć na artystyczną ucztę. W programie znalazły się przedstawienia m.in. Teatru Kapitol, Adria Art, Teatru Skene oraz Teatru Kwadrat. Premierę nowego spektaklu zaplanował również nowosądecki Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego.

Warto także zaznaczyć, że 6 września, odbędzie się w Parku Strzeleckim widowisko „Niepoprawni Optymiści 4.0” przygotowane przez Fundację RobimyCośWięcej. Ma ono charakter charytatywny, zaś twórcy zbierają środki na pomoc wybranej osobie.

Dokładny program Sądeckiej Jesieni Kulturalnej 2024 i zakup biletów tutaj.

Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować