Ruszyły wypłaty środków z programu Dobry Start

ZUS przelał już na konta rodziców i opiekunów około 60 mln zł w ramach programu Dobry Start. Kolejna wypłata środków jest zaplanowana na poniedziałek 24 lipca.

Ruszyły wypłaty środków z programu Dobry Start

Wnioski o świadczenie z programu Dobry Start na rok szkolny 2023/2024 można składać od 1 lipca do 30 listopada 2023 r. Wsparcie wynosi 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka i przysługuje raz w roku. Dokumenty można składać wyłącznie drogą elektroniczną, a świadczenie jest wypłacane wyłącznie na rachunek płatniczy. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września.


Wniosek o świadczenie z programu Dobry Start można złożyć za pośrednictwem aplikacji mobilnej mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej. Na PUE ZUS specjalny kreator wniosków o świadczenia z programu Dobry Start przeprowadzi użytkownika przez cały proces krok po kroku. W wniosku należy podać numer rachunku bankowego, na który wpłynie świadczenie, adres e-mailowy oraz numer telefonu. Zawiadomienia dotyczące świadczeń 300+ będą przekazywane w formie elektronicznej. Informację o przyznaniu świadczenia będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS.


Źródło: ZUS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować