Sądeccy policjanci grali z WOŚP

Za nami kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem zbierała fundusze na sprzęt dla oddziałów pulmonologicznych. W całym kraju, także na Sądecczyźnie, wolontariusze i darczyńcy okazali wielkie serce i hojność. Nie zabrakło też wsparcia ze strony policji, która nie tylko zapewniała bezpieczeństwo akcji, ale też włączyła się w licytacje i organizowała stoisko profilaktyczno-edukacyjne.

Sądeccy policjanci grali z WOŚP

W niedzielę 28 stycznia br. na ulicach miast i wsi można było spotkać wolontariuszy z puszkami WOŚP. W tym roku hasło zbiórki brzmiało „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. W akcję zaangażowali się również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz V Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, którzy patrolowali teren i dbali o porządek.


Na rynku w Nowym Sączu odbywały się liczne atrakcje związane z finałem WOŚP, takie jak koncerty, wystawy, pokazy ratownictwa. Policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy przygotowali swoje stoisko profilaktyczno-edukacyjne, na którym przekazywali informacje o zasadach bezpieczeństwa i organizowali zabawy dla dzieci. Każdy mógł też zrobić sobie pamiątkowe odciski linii papilarnych na dyplomie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także radiowozy i sprzęt policyjny, które można było podziwiać na żywo. Policjanci rozdawali również drobne upominki i materiały edukacyjne.


Sądecka policja wsparła również licytacje WOŚP, przekazując dwa pakiety gadżetów związanych z jej działalnością. W skład pakietów wchodziły m.in. maskotki, filiżanka i pijałka do picia wody mineralnej, kalendarz, pamiątkowy album wydany z okazji 100-lecia Policji, smycze, długopisy i elementy odblaskowe. Na rynku w Nowym Sączu toczyła się ostra walka o te pakiety. Ostatecznie zostały one wylicytowane za ponad 1,5 tysiąca złotych, które trafiły na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Podczas 32. Finału WOŚP na Sądecczyźnie było bezpiecznie, nie odnotowano żadnych niepokojących incydentów.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować