Sądeccy policjanci w ramach dnia otwartego odwiedzili Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu odwiedzili Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu w ramach dnia otwartego. Podczas wizyty mundurowi przybliżyli specyfikę policyjnej służby uczniom klas ósmych szkół podstawowych, którzy zamierzają podjąć naukę w tej placówce.

Sądeccy policjanci w ramach dnia otwartego odwiedzili Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu

25 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu został zorganizowany dzień otwarty. Szkoła posiada m.in. tzw. klasy mundurowe, w tym policyjną, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Na to wydarzenie zostali zaproszeni również funkcjonariusze sądeckiej Policji. W dniu otwartym uczestniczył także asp. sztab. Piotr Kaczor, pełniący obowiązki Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, który wziął udział w uroczystym wręczeniu certyfikatów dla tegorocznych absolwentów szkoły, reprezentując szefa sądeckich policjantów.

W czasie wizyty policjanci wydziałów prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalnego spotkali się z licznie przybyłymi uczniami klas ósmych szkół podstawowych, którzy decydują teraz o dalszym etapie swojej edukacji i planują kontynuować naukę w szkole Sybiraków. Mundurowi opowiedzieli im o specyfice zawodu policjanta oraz o codziennej służbie, prezentując wykorzystywany przez nich sprzęt, a także chętnie dzielili się z młodzieżą swoim doświadczeniem. Korzystając z okazji przedstawili etapy rekrutacji do Policji i zachęcali młodych ludzi do związania swojej kariery zawodowej właśnie z tą formacją.

Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować