Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Sądecczyzna: Mieli przy sobie narkotyki. Zdradziło ich nerwowe zachowanie

Sądecczyzna: Mieli przy sobie narkotyki. Zdradziło ich nerwowe zachowanie

Sądeccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Kilka dni temu, kiedy funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego patrolowali rejon jednej z dzielnic Nowego Sącza, zauważyli samochód, w którym jadące młode osoby na ich widok zaczęły nerwowo się zachowywać.


Podejrzewając, że powodem takiego zachowania mogą być środki odurzające znajdujące się w pojeździe, policjanci zatrzymali go do kontroli. Przeczucie nie myliło doświadczonych wywiadowców, ponieważ w plecaku, który znajdował się na tylnym siedzeniu samochodu był woreczek foliowy z suszem roślinnym. Jeden z pasażerów, do którego należał plecak, został zatrzymany i przewieziony do komendy. Tam, po przeprowadzonym badaniu narkotesterem potwierdziło się, że zabezpieczony susz to marihuana.


Następnego dnia policjanci patrolując Stary Sącz zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął zachowywać się bardzo nerwowo, przyspieszył kroku, podchodził i oddalał się od przejścia dla pieszych, dlatego mundurowi zdecydowali się podjąć wobec niego interwencję. Podczas kontroli osobistej mężczyzny funkcjonariusze znaleźli dwa zawiniątka z folii aluminiowej, w których znajdowała się biała substancja. Starosądeczanin został zatrzymany, a po zbadaniu narkotesterem okazało się, że miał przy sobie mefedron.


Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania narkotyków, czym naruszyli zapisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia. Podejrzani przyznali się do popełnionych czynów i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.


Źródło: KMPNS, fot. ilustracyjna KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować