Pogoda Nowy Sącz

19

Dzisiaj jest: 19. 08. 2022 Dni od początku roku: 230 Dni do końca roku: 134
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Sądecczyzna: Policja podsumowała wielkanocny weekend. Było podobnie jak w roku ubiegłym

Sądecczyzna: Policja podsumowała wielkanocny weekend. Było podobnie jak w roku ubiegłym

Jak co roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu podczas Wielkanocy prowadzili działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na Sądecczyźnie. W związku z sytuacją epidemiczną w naszym kraju, na drogach i w miejscach publicznych w naszym regionie pojawiło się więcej mundurowych.

Z analizy przeprowadzonej przez policjantów drogówki wynika, że pod względem bezpieczeństwa na drogach, święta na Sądecczyźnie były zbliżone do ubiegłorocznych.W okresie od 2 do 5 kwietnia 2021 roku na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło do 4 wypadków drogowych, w których poszkodowanych zostały cztery osoby. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Ponadto funkcjonariusze odnotowali 15 kolizji. Z kolei podczas ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych (10-13.04.2020) doszło do 4 wypadków, w wyniku których rannych zostało 5 osób. W tym czasie odnotowano 18 kolizji.


Pomimo ciągłych apeli o niesiadanie za kierownicą po alkoholu, podczas wielkanocnego weekendu funkcjonariusze zatrzymali na Sądecczyźnie 5 nietrzeźwych kierujących, z czego jeden miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a trzech miało w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Niechlubny rekordzista 2 kwietnia br. jechał przez Łabową mając 2,8 promila.


Dodatkowo za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali prawo jazdy trzem kierującym.


Oprócz dbania o bezpieczeństwo osób poruszających się po sądeckich drogach, policjanci kontrolowali również przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych, mimo apeli, zdarzały się na Sądecczyźnie przypadki, że osoby swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narażały siebie i innych na zakażenie, a tym samym na dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa. W okresie od 2 do 5 kwietnia br. w związku z naruszeniem nakazu zasłaniania maseczką ust i nosa, funkcjonariusze pouczyli 3 osoby, 79 ukarali mandatem karnym, a w 8 przypadkach skierowali wnioski do sądu o ukaranie.


Policjanci w dalszym ciągu apelują o odpowiedzialność i przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, ponieważ ochrona zdrowia i życia to nasza wspólna sprawa.Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować