Sądecczyzna: Próbowali ukryć narkotyki w ubraniach. Zostali zatrzymani

Dzięki spostrzegawczości sądeckich i krynickich policjantów, dwie osoby zostały zatrzymane za narkotyki. 23-latek posiadał prawie 30 gramów mefedronu natomiast u 38-latka policjanci znaleźli blisko 7 gramów amfetaminy i marihuanę. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Sądecczyzna: Próbowali ukryć narkotyki w ubraniach. Zostali zatrzymani

Do pierwszego zatrzymania doszło kilka dni temu w nocy. Policjanci, patrolując centrum Nowego Sącza, zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy znacznie przyspieszył. Mundurowi postanowili to sprawdzić. Podczas interwencji okazało się, że 23-latek próbował schować w kieszeni spodni foliowy woreczek, w którym znajdowała się krystaliczno-szara substancja. Po sprawdzeniu narkotesterem ujawnionego proszku wyszło na jaw, że jest to mefedron. Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie następnego dnia usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowej.


Natomiast 38-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego został zatrzymany dzień później w samo południe w Krynicy-Zdroju. W tym przypadku policjanci odnaleźli amfetaminę w plastikowym pojemniczku, który 38-latek również próbował ukryć w ubraniu. Ponadto podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę policjanci znaleźli i zabezpieczyli metalowy pojemnik, w którym znajdowała się marihuana oraz amfetamina zawinięta w aluminiową folię. 38-latek został zatrzymany i odpowie za posiadania narkotyków.


Zgodnie z art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować