Sądecczyzna. 78 kolejnych zakażeń koronawirusem i następna ofiara śmiertelna

Sądecczyzna. 78 kolejnych zakażeń koronawirusem i następna ofiara śmiertelna

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 66 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 12. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 12 nowych ozdrowieńców. Niestety są też kolejne ofiary śmiertelene wirusa wśród których jest 84-letnia mieszkanka powiatu nowosądeckiego. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim jest 6 nowych zachorowań, a w powiecie gorlickim 3. Pojawiło się także 10 ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 233 osób. To 119 kobiet i 114 mężczyzn, od roku do 95 lat, z powiatu nowosądeckiego (66 osób), Krakowa (57 osób), powiatu nowotarskiego (22 osoby), krakowskiego (19 osób), Nowego Sącza (12 osób), powiatu wadowickiego (9 osób), powiatów brzeskiego, limanowskiego, tatrzańskiego i wielickiego (po 6 osób), oświęcimskiego (5 osób), miechowskiego i myślenickiego (po 4 osoby), Tarnowa i powiatu gorlickiego (po 3 osoby), powiatu suskiego (2 osoby) oraz chrzanowskiego, olkuskiego i tarnowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 19 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 6989 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 84-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego, 78-letniej mieszkanki powiatu nowotarskiego oraz 53-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 122.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców są 53 kobiety i 46 mężczyzn, w wieku od 3 do 84 lat, z Krakowa (24 osoby), powiatów limanowskiego i oświęcimskiego (po 10 osób), nowotarskiego i bocheńskiego (po 9 osób), nowosądeckiego (8 osób), Nowego Sącza oraz powiatów myślenickiego i tarnowskiego (po 4 osoby), olkuskiego, tatrzańskiego i wadowickiego (po 3 osoby), wielickiego, miechowskiego i dąbrowskiego (po 2 osoby) oraz chrzanowskiego i krakowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 2965 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSE

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować