Sądecczyzna. 9 nowych zakażeń. Duży przyrost zachorowań w regionie

Sądecczyzna. 9 nowych zakażeń. Duży przyrost zachorowań w regionie

Dzisiaj liczba zakażonych na terenie powiatu nowosądeckiego zwiększyła się o 8 zdiagnozowanych przypadków, a w mieście Nowy Sącz o 1. Z kolei w regionie, w powiecie gorlickim jest 1 nowe zachorowanie, a w powiecie limanowskim jest ich aż 21.

 

Wśród ozdrowieńców jest 6 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 2 do 84 lat, z powiatu suskiego (3 osoby), Krakowa i powiatów: tarnowskiego i oświęcimskiego (po 2 osoby) oraz powiatu nowotarskiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce jest 1334 ozdrowieńców.

 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych osób. To 22 kobiety i 13 mężczyzn, w wieku od 8 do 74 lat, z powiatu limanowskiego (21 osób), nowosądeckiego (8 osób), Krakowa, Nowego Sącza oraz powiatów: oświęcimskiego, wadowickiego, gorlickiego i krakowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1947 osób.

 

MUW poinformował również o śmierci 87-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu limanowskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 45.

 

Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować