Sądecki Dzień Mózgu z Fundacją „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” i Akademią Nauk Stosowanych

Fundacja „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” już po raz trzeci zorganizowała Sądecki Dzień Mózgu. Współpracując z Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, wydarzenie to odbyło się na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu. Goście mieli okazję uczestniczyć w wykładach, warsztatach oraz oglądać wystawę prac plastycznych wykonanych przez osoby z demencją. Dodatkowo, oferowano analizę składu ciała i poczęstunek.

Sądecki Dzień Mózgu z Fundacją „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” i Akademią Nauk Stosowanych

Europejski Dzień Mózgu przypada w tym roku na poniedziałek, 18 marca, a wokół tego dnia obchodzony jest Tydzień Wiedzy o Mózgu od 11 do 17 marca. Fundacja „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” po raz trzeci organizuje z tej okazji Sądecki Dzień Mózgu, w tym roku z wydarzeniami skierowanymi również do osób z demencją. Konferencja pod hasłem „Fizjopozytwnie o demencji”, prowadzona przez ekspertki fizjoterapii: Joannę Tokarską i Martę Grzegorczyk, będzie kulminacyjnym punktem wydarzenia.

W sobotę, 16 marca, uczelnię odwiedziło wielu zainteresowanych, a wydarzenie otworzył Prorektor ds. Nauki i Rozwoju dr hab. inż. Józef Ciuła (prof. ANS). Podczas inauguracji podkreślił znaczenie współpracy Akademii Nauk Stosowanych z organizacjami pozarządowymi i otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Źródło: ANS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować