Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Sądecki Laur Turystyczny i Srebrne Jabłka Sądeckie 2018 r. rozdane najlepszym

Sądecki Laur Turystyczny i Srebrne Jabłka Sądeckie 2018 r. rozdane najlepszym

W dniu 8 października 2018 r. odbyła się 19. edycja obchodów Światowego Dnia Turystyki. Podczas uroczystości zostały wręczone Srebrne Jabłka Sądeckie, a także dyplomy z podziękowaniem za działalność na rzecz promowania ziemi sądeckiej i wkład w budowanie jej turystyczno – gospodarczego potencjału. 

 

Srebrne Jabłka Sądeckie zostały wręcone przez starostę Nowego Sącza Marka Pławiaka osobom reprezentującym następujące podmioty mające duży wkład w rozwój turystyki i promowanie sądecczyzny, tj.: Spółce akcyjnej Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka, ORW „Panorama” w Krynicy Zdroju. Dyplomy z podziękowaniami zostały wręczone m.in. takim podmiotom gospodarczym jak Heron Live Hotel z uwagi na jego wysoki standard obiektu i poziom świadczonych usług oraz udział w promowaniu sądecczyzny oraz Hotel „Litwiński” w Tęgoborzy za zaangażowanie w rozwój turystyki.

 

Ważną nagrodą przyznaną tego dnia był też Sądecki Laur 2018 r. W kategori ośrodków wypoczynkowych i uzdrowiskowych uhonorowano Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji w Krynicy – Zdroju za pakiet pobytowy skierowany do kobiet chorujących na raka piersi. W kategorii podmiotów hotelarskich Sądecki Laur 2018 r. powędrował do Hotelu Beskid w Nowym Sączu i Hotelu Piwniczna SPA&Conference. Sądecki Laur 2018 r. w kategorii oferty okołoturystycznej został przyznany Diecezjalnemu Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. Z kolei wyróżnienia otrzymały PTT oddział Beskid w Nowym Sączu oraz Pasieka Barć w Kamiennej. 

 

Srebrne Jabłko Sądeckie, podobnie jak Złote Jabłko Sądeckie jest przyznawane podmiotom – osobom fizycznym i przedsiębiorcom, któzy działają na rzecz ziemi sądeckiej. Nagrody są przynawane od niemal dwóch dekad przez co stały się już niemal symbolem wdzięczności organów samorządowych za pracę społeczną. 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować