Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Sądecki policjant i dwójka klientów ratowała życie mężczyzny w galerii handlowej

Sądecki policjant i dwójka klientów ratowała życie mężczyzny w galerii handlowej

Policjant z Nowego Sącza, który na co dzień walczy z przestępczością gospodarczą, w poniedziałkowy wieczór, wspólne z dwójką innych klientów, walczył o życie mężczyzny, który stracił przytomność w galerii handlowej. Do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia razem prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Dzięki temu poszkodowany odzyskał funkcje życiowe i został przewieziony do szpitala.

11 stycznia br. około godziny 18:30 komisarz Jakub Mółka, funkcjonariusz Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą sądeckiej komendy, w czasie wolnym od służby robił zakupy w jednej z galerii handlowych w Nowym Sączu.


Przechodząc w pobliżu ruchomych schodów na parterze budynku, zauważył, że na posadzce leży mężczyzna, a wokół niego stoi kilka osób. Kiedy podszedł bliżej, zobaczył, że młoda kobieta prowadzi resuscytację krążeniowo-oddechową, a inny klient zabezpiecza głowę poszkodowanego. Mężczyzna nie oddychał i nie miał wyczuwalnego tętna.


Policjant dołączył do dwójki ratujących i do przyjazdu załogi karetki pogotowia, razem starali się przywrócić mu czynności życiowe. Dzięki właściwej reakcji tej trójki oraz fachowej pomocy ratowników medycznych poszkodowany zaczął oddychać i trafił do szpitala pod opiekę lekarzy.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować