Sądecki policjant reprezentantem polskiej Policji w meczu z Rumunią

Jedną z atrakcji tegorocznych Centralnych Obchodów Święta Policji był mecz piłki nożnej pomiędzy policjantami Polski i Rumunii. W jedenastce polskich mundurowych zagrał funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, sierżant sztabowy Mateusz Orzechowski, który w reprezentacji gra już od czterech lat.

Sądecki policjant reprezentantem polskiej Policji w meczu z Rumunią

23 lipca br. na stadionie Piasta Gliwice rozegrano mecz piłki nożnej, podczas którego zmierzyły się policyjne reprezentacje Polski i Rumunii. To sportowe wydarzenie z udziałem polskich i rumuńskich mundurowych, którzy są jednocześnie zapalonymi miłośnikami futbolu, przyciągnęło wielu sympatyków tego sportu.


Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15:00, a na murawie z opaską kapitana Reprezentacji Polskiej Policji w Piłce Nożnej pojawił się gen. insp. Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji, u jego boku w ataku nadinsp. Paweł Dobrodziej – Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz nadinsp. Dariusz Zięba – Dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA.


Selekcjoner reprezentacji postawił również na sierż. sztab. Mateusza Orzechowskiego z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Funkcjonariusz, który na co dzień jest detektywem Wydziału Kryminalnego, swoim bogatym doświadczeniem na boisku wsparł drużynę polskich policjantów. Po zaciętej walce ze strony obu drużyn mecz zakończył się remisem 1:1.


Źródło: KMPNS, fot. Śląska Policja i archiwum prywatne sierż. sztab. M. Orzechowskiego

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować