Sądeckie Dni Godności: Integracja, Twórczość i Radość

27 maja rozpoczęły się drugie Sądeckie Dni Godności, organizowane przez Zespół Szkół Specjalnych nr 5 w Nowym Sączu. Impreza ma na celu integrację osób z niepełnosprawnościami z lokalnym środowiskiem oraz aktywizację ich twórczości i kreatywności. Wydarzenie potrwa trzy dni.

Sądeckie Dni Godności: Integracja, Twórczość i Radość

Uczestnicy Sądeckich Dni Godności zostali serdecznie przywitani na nowosądeckim rynku przez prezydenta Ludomira Handzla. W słoneczny dzień prezydent podkreślił, jak bardzo Nowy Sącz jest z nimi i wyraził radość z uśmiechniętych twarzy zgromadzonych osób. Symboliczny klucz do miasta został przekazany organizatorom imprezy.

W programie wydarzenia znalazły się liczne atrakcje. Uczestnicy udali się do Miasteczka Galicyjskiego, gdzie mieli okazję uczestniczyć w wernisażu prac plastycznych, spotkaniu z Mgr Morsem oraz warsztatach z arteterapii. W kolejnych dniach odbędą się również rozgrywki sportowe, pokazy tańca i aikido, spotkania ze sportowcami oraz występy zaproszonych artystów. Warsztaty plastyczne, fotograficzne, pokazy sztuki fryzjerskiej i makijażu również czekają na uczestników.

Sądeckie Dni Godności to wyjątkowe wydarzenie, które promuje wspólnotę, kreatywność i radość.

Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować