Pogoda Nowy Sącz

5

Dzisiaj jest: 05. 12. 2023 Dni od początku roku: 338 Dni do końca roku: 26
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe wzbogaciło się o trzy nowe karetki

O trzy nowe karetki wzbogaciła się właśnie flota Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Tym samym, podczas trwania obecnej kadencji samorządu powiatowego na czele ze starostą Markiem Kwiatkowskim, wymieniono już na nowe 14 ambulansów.

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe wzbogaciło się o trzy nowe karetki
To świetna wiadomość – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, ratownicy mogą szybciej i bezpiecznie dojechać do pacjenta. Nowe i sprawne ambulanse są szczególnie ważne w terenach górskich, gdzie inne samochody mają problem z dotarciem – a takich terenów w naszym Powiecie nie brakuje. Cieszę się, że nasz plan modernizacji floty Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego przynosi wymierne korzyści. Czternaście nowych ambulansów w cztery lata, to naprawdę spore osiągnięcie. Wszystko po to, aby mieszkańcy Sądecczyzny czuli się bezpieczniej i mieli lepszą opiekę medyczną.


Wszystkie trzy samochody to mercedesy z napędem na cztery koła. Koszt zakupu to 1,6 miliona złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.


W Sądeckim Pogotowiu Ratunkowym jest obecnie 14 zespołów ratowniczych działających w 9 podstacjach na terenie Powiatu Nowosądeckiego - dodaje dyrektor SPR Bożena Hudzik.


 O zaletach nowych ambulansów mówili m.in.: dyrektor SPR Bożena Hudzik i koordynator zespołów wyjazdowych w SPR – Waldemar Kubiński.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować