Pogoda - Sądeckie.pl

20

Dzisiaj jest: 20. 09. 2021 Do końca roku: 102 dni
Jakość Powietrza

Sądeckie Wodociągi - miasto nie podaje pełnych informacji w sprawie stacji ładowania

Sądeckie Wodociągi - miasto nie podaje pełnych informacji w sprawie stacji ładowania

Do końca stycznia na płycie nowosądeckiego rynku działała stacja ładowania elektrycznych pojazdów.

 

Z końcem poprzedniego miesiąca zdecydowano o jej likwidacji, o czym poinformowały Sądeckie Wodociągi przedstawiając jednocześnie Urzędowi Miasta propozycję jej odsprzedaży. W odpowiedzi Urząd Miasta wydał komunikat, że nie jest zainteresowany jej odkupem wskazując na brak opłacalności. 

 

W chwili obecnej dostępne są urządzenia cenowo porównywalne lub tańsze, a także bardziej zaawansowane technologicznie. Propozycja złożona przez Spółkę Sądeckie Wodociągi, zakładająca odkup stacji ładowania za kwotę 25.361,42 zł netto jest, zatem niekorzystna dla Miasta - czytamy na stronie UMNS.

 

Przypomnijmy. Po okresie darmowego testowania stacji Sądeckie Wodociągi wystosowały pismo do władz Urzędu Miasta Nowego Sącza o możliwość dokonania zmian w umowie i umożliwienie wydzierżawienia stacji firmie świadczącej tego rodzaju usługi. Władze miasta się na takie rozwiązanie nie zgodziły, więc Sądeckie Wodociągi zaproponowany miastu odkup stacji. Ta propozycja również została odrzucona. Decyzją prezydenta parking na płycie rynku ma zostać zlikwidowany więc Sądeckie Wodociągi były zmuszone zamknąć stacje.

 

Wczoraj Sądeckie Wodociągi napisały, że informacja opublikowana na oficjalnej stronie Nowego Sącza zawiera tylko część prawdy. Nie ma tam wzmianki o ich prośbie na umożliwienie dzierżawy stacji zewnętrznej firmie.

 

Jak informują Sądeckie Wodociągi "wprowadza to czytelników w błąd, co do powodów zamknięcia stacji sugerując, jakoby Sądeckie Wodociągi były zainteresowanie wyłącznie sprzedażą stacji i to po relatywnie wysokiej cenie, a nadrzędnym celem było umożliwienie mieszkańcom korzystania w dalszym ciągu ze stacji w centrum miasta".

 

Stacja ładowania pojazdów zostanie uruchomiona nieopodal siedziby spółki przy ul. Wincentego Pola. Powinno to nastąpić w ciągu najbliższych miesięcy.

 

Źródło: SW

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować