Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

Sądeckie Wodociągi ogłosiły abolicję, aby zachęcić nielegalnych użytkowników do ujawnienia

Sądeckie Wodociągi ogłosiły abolicję, aby zachęcić nielegalnych użytkowników do ujawnienia

Sądeckie Wodociągi mają sposób na to, żeby wykryć nadużycia ze strony użytkowników, polegające na korzystania z wodociągów bez umowy, licznika lub w inny sposób związany z unikaniem ponoszenia opłat. Przedsiębiorstwo ogłosiło abolicję, która potrwa do 15 maja 2019 r. 

 

Oznacza to, że osoby, które dobrowolnie zgłoszą Sądeckim Wodociągom, że nielegalnie pobierają wodę lub zrzucają ścieki, a następnie podpiszą umowę z przedsiębiorstwem, nie zostaną ukarane. Osoby, które zgłoszą ten fakt po 15 maja 2019 r. powinny liczyć się z tym, że przedsiębiorstwo zgłosi wniosek o ukaranie. 

 

W ten sposób Sądeckie Wodociągi chcą zmniejszyć straty związane z procederem nielegalnego korzystania ze świadczonych przez nie usług. Inspekcje cykliczne, które są prowadzone przez dział kontroli spółki często wykazują bezumowny pobór wody, albo zrzut ścieków. Ze statystyk prowadzonych przez przedsiębiorstwo, dotyczących okresu od grudnia 2017 r. do stycznia 2019 r. wykrytych zostało ponad 200 nieprawidłowości po przeprowadzeniu ponad 4700 kontroli. 

 

Osoby, które bez zawarcia umowy pobierają wodę z urządzeń wodociągowych podlegają karze grzywny w wysokości do 5000 zł, natomiast w przypadku bezumownego wprowadzania ścieków do urządzeń kanalizacyjnych kara za wykroczenie wynosi do 10000 zł. Osoby popełniające powyższe wykroczenie montują obejście przed wodomierzem, mają własne ujęcie wody, bez licznika, albo bezumownie korzystają z kanalizacji. 

 

Abolicja obowiązuje od dnia 10 kwietnia do 15 maja 2019 r. Osoby, które chcą podpisać umowę, powinny zgłosić się do działu sprzedaży Spółki Sądeckie Wodociągi przy ul. Wincentego Pola 22 w Nowym Sączu, do pokoju nr 3. 

 

Źródło: Miasto Nowy Sącz

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować