Sądeczanie oddali hołd bohaterom Powstania Warszawskiego

Samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji i organizacji oraz mieszkańcy Nowego Sącza uczcili pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego przy al. Stefana Batorego. O godzinie siedemnastej, w godzinę „W”, rozległ się donośny dźwięk syren, upamiętniający początek nierównej walki z niemieckim okupantem 79 lat temu w Stolicy.

Sądeczanie oddali hołd bohaterom Powstania Warszawskiego

Uczestnicy uroczystości złożyli hołd tym, którzy poświęcili życie w walce o wolność i niepodległość. W imieniu marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego oraz Samorządu Województwa Małopolskiego wiązankę kwiatów złożyła radna województwa Marta Mordarska.


Powstanie Warszawskie było największą akcją podjętą przez Armię Krajową i największą bitwą stoczoną przez organizację podziemną z siłami zbrojnymi okupanta w czasie II wojny światowej. Powstańcy walczyli bez ciężkiego uzbrojenia i koniecznego wyposażenia przeciw regularnym formacjom niemieckim.


Działania zaplanowane na kilka dni trwały 63 dni i mimo że cele nie zostały osiągnięte, Powstanie Warszawskie stało się dla kolejnych pokoleń Polaków symbolem heroizmu i odwagi w walce o niepodległość.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować