Sandecja lepsza w starciu ze Stomilem Olsztyn

Udana majówka w wykonaniu zespołu Sandecji, który na własnym stadionie pokonał Stomil Olsztyn 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego Łukasz Zjawiński.

Sandecja lepsza w starciu ze Stomilem Olsztyn

Zarówno Dariusz Dudek, jak i Piotr Jacek stwierdzili po spotkaniu zespołu Sandecji ze Stomilem Olsztyn, że szybko zdobyta bramka przez Łukasza Zjawińskiego w pewnym stopniu ustawiła mecz.


Dziękuję za trzy punkty mojemu zespołowi, był to bardzo trudny mecz, wiemy, o co grał Stomil, było widać determinację. Mówiłem piłkarzom, że mecz możemy przegrać tylko zaangażowaniem i cechami wolicjonalnymi. Byliśmy dobrze przygotowani do tego meczu taktycznie, w drugiej połowie nieco skorygowaliśmy ustawienie, bo Stomil jednak trochę inaczej zaczął budować swoje akcje. Najważniejsze, że zagraliśmy bardzo konsekwentnie, nie straciliśmy bramki. Myślę też, że szybko strzelona bramka w jakimś stopniu ustawiła mecz, te emocje były trochę mniejsze, zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie. Musimy troszkę odpocząć, to był trudny mecz mentalnie, żeby to udźwignąć i gramy w poniedziałek z Zagłębiem. Zrobimy wszystko, żeby się przygotować i zwyciężyć, bo chcielibyśmy w tej szóstce być. Zmieniliśmy cele w trakcie sezonu, bo naszym celem było utrzymanie, teraz chcemy grać o "szóstkę", nadarzyła się taka okazja i fajnie by było z niej skorzystać. To nie jest jednak łatwe, mogłoby się komuś wydawać, że chociażby zespół z Jastrzębia jest prosty do ogrania, wygrał u siebie z Chrobrym, dzisiaj Stomil pokazał, że też nie złożył broni. Takie mecze są trudne, bez względu na to czy to drużyna z góry czy z dołu tabeli. Fajnie, że dzisiaj mamy trzy punkty, ja się z tego bardzo cieszę - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener zespołu Sandecji Dariusz Dudek.


Drużyna Sandecji zagrała w składzie: Dawid Pietrzkiewicz - Kamil Słaby, Dawid Szufryn, Tomasz Nawotka, Łukasz Kosakiewicz (71' Rafał Kobryń) - Gershon Koffie (86' Robert Janicki), Elhadji Maissa Fall, Bartłomiej Kasprzak (63' Sebastian Rudol), Damian Chmiel, Jakub Zych (71' Błażej Szczepanek) - Łukasz Zjawiński.


Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec).


Źródło: MKS Sandecja

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować