23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Sandecja przegrywa w Legnicy z Miedzią

W niedzielę 10 października w Legnicy drużyna Sandecji rozegrała wyjazdowy mecz z Miedzią. Spotkanie zakończyło się przegraną "Biało-Czarnych" wynikiem 1:3. Jedną bramkę zdobył w 62 minucie Michał Walski.

Szkoleniowiec zespołu upatrywał przyczyn porażki szczególnie w pierwszej połowie, w której nie udało się zrealizować wszystkich przedmeczowych założeń.

Na pewno chciałbym pogratulować Miedzi zwycięstwa, bo dzisiaj był to zespół lepszy. Miedź z takim budżetem, z takimi piłkarzami, myślę, że to zespół, który powinien awansować do Ekstraklasy, a te trzy punkty ich do tego przybliżają. Robimy dalej swoje, chcemy zwyciężać, jak najszybciej się utrzymać, aczkolwiek dzisiaj było bardzo trudno o punkty. Przegraliśmy w szczególności pierwszą połowę w środku pola i tutaj myślę, że cały mecz w momencie, gdy nie zbieramy drugich piłek, nie będziemy w stanie wygrać albo nawet zremisować. Miedź była zdecydowanie lepsza w tym elemencie gry, w drugiej połowie zaczęliśmy lepiej grać, ale niestety wynik 3:1 mówi o końcowym sukcesie Miedzi. Z tego też powodu nie jestem zadowolony, mieliśmy swoje problemy, dwie absencje Damiana Chmiela i Kamila Słabego w dzisiejszej potyczce też spowodowała, że ten zespół był trochę osłabiony, ale Robert Janicki i Jakub Wawszczyk zagrali dobre spotkanie i nie mogę mieć do nich pretensji, ale przede wszystkim do zespołu o pierwszą połowę, bo nie realizowaliśmy tego, co sobie założyliśmy. Jeszcze raz gratuluję trenerowi i Miedzi, mam nadzieję, że wrócimy jak najszybciej na nasz stadion, bo dzisiaj graliśmy jako gospodarz, ale na wyjeździe – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener zespołu Sandecji, Dariusz Dudek.

Drużyna Sandecji zagrała w składzie: Dawid Pietrzkiewicz - Jakub Wawszczyk (89' Dawid Wolny), Sebastian Rudol, Tomasz Boczek, Rafał Kobryń - Robert Janicki (57' Błażej Szczepanek), Damir Šovšić, Michał Walski (67' Michal Piter-Bučko), Jakub Zych, Bartłomiej Kasprzak (57' Elhadji Maissa Fall) - Svetoslav Dikov.