Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Sandecja remisuje z Resovią Rzeszów

We środę 28 kwietnia na stadionie w Nowym Sączu drużyna Sandecji rozegrała mecz w ramach 27. kolejki Fortuna 1 Ligi. Jej rywalem była Resovia Rzeszów. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla "Biało-czarnych" zdobył Michal Piter-Bučko.

Na pomeczowej konferencji prasowej zarówno szkoleniowiec zespołu Sandecji Dariusz Dudek, jak i trener rywali Radosław Mroczkowski zgodnie stwierdzili, że bardzo sobie cenią wywalczony punkt.

Na pewno przyjechał dzisiaj do Nowego Sącza zespół, który postawił bardzo wysoko poprzeczkę. Wiedzieliśmy, że jest to drużyna, która w ostatnim czasie miała serię sześciu meczów bez porażki. Podrażnieni po ostatnim spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec i to było widać, ciężko nam było wejść w mecz, szczególnie w pierwszej połowie. Było widać u moich zawodników trudy ostatniego meczu, wyszliśmy z wiarą w zwycięstwo na drugie 45 minut i ta nasza gra zdecydowanie się polepszyła. Myślę, że wynik mimo wszystko sprawiedliwy, chcielibyśmy wygrać, wiadomo, że dla nas ostatnio ta passa zwycięska jest szczególna i trwa nadal. Dzisiaj remis, jeden punkt, ja go szanuję, dziękuję chłopakom za zaangażowanie, do końca było widać, że chcemy ten mecz wygrać. Pomimo tego, że graliśmy z przewagą, to nie zawsze jest atut, dzisiaj się nie udało zdobyć trzech punktów. Dziękuję zawodnikom za historię, którą tworzymy. Myślę, że szesnaście meczów bez porażki to jest naprawdę chwalebne dla tych zawodników, których mam w szatni - powiedział po meczu trener "Biało-Czarnych", Dariusz Dudek.

Drużyna Sandecji zagrała w składzie: Szymon Tokarz - Adrian Danek, Tomasz Boczek, Michal Piter-Bučko, Daniel Dziwniel - Dawid Błanik (58' Damian Chmiel), Damir Šovšić, Wojciech Hajda, Michał Walski, Kamil Ogorzały (81' Maciej Małkowski) - Rubio (58' Rafael Victor, 90+2' Dawid Szufryn).

Sędziował Sebastian Tarnowski (Wrocław). Mecz odbył się bez udziału publiczności.

Źródło: MKS Sandecja