Sandecja wygrywa na wyjeździe z Radunią Stężyca

W meczu zaległym z 20. kolejki Sandecja wygrała na wyjeździe z Radunią Stężyca 2:1. Dla "Biało-Czarnych" gole strzelali Radosław Gołębiowski i Michał Rutkowski.

Sandecja wygrywa na wyjeździe z Radunią Stężyca

Początek spotkania był wyrównany, obie drużyny starały się stworzyć zagrożenie pod bramką rywala. Sandecja miała kilka okazji, ale albo piłka była blokowana, albo sędzia odgwizdywał spalone. Radunia groziła głównie z dystansu, ale bez powodzenia. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie Sandecja dalej naciskała, ale to Radunia objęła prowadzenie w 55. minucie po główce Tomasza Dejewskiego. Sandecja nie poddała się i szukała wyrównania. W 76. minucie udało się to Radosławowi Gołębiowskiemu, który bezpośrednio z rogu pokonał bramkarza Raduni. Sandecja chciała więcej i w doliczonym czasie gry dopięła swego. Michał Rutkowski wykorzystał zamieszanie w polu karnym i ustalił wynik na 2:1 dla Sandecji.

Duża radość w szatni, mecz, który zakończył się oprócz sportowego, naszym moralnym zwycięstwem. Nie graliśmy źle, weszliśmy w mecz ustawieni pod rywala optymalnie i wiedzieliśmy, że jest to zespół bardzo wysoki, jeden z najwyższych w lidze. Staraliśmy się unikać stałych fragmentów, troszkę więcej graliśmy z pokonaniem drugiej linii, czyli piłek za plecy dłuższych, które powodowały przeniesienie ciężaru gry wyżej od nas - powiedział po meczu trener Robert Kasperczyk.

Składy:

Sandecja: Martin Polaček - Tomasz Nawotka, Piotr Kowalik, Petr Buchta, Michał Rutkowski, Kamil Sobczak (72' Wiktor Kamiński) - Jakub Wilczyński, Radosław Gołębiowski, Rastislav Václavik (64' Mikołaj Kwietniewski), Tomasz Kołbon - Rafał Wolsztyński (72' Patryk Bryła).

Radunia: Kacper Tułowiecki - Hubert Zwoźny, Tomasz Dejewski, Łukasz Bogusławski, Roko Kurtović (65' Jonatan Straus) - Matej Mršić, Wojciech Zieliński (75' Dmytro Baszłaj), Paweł Czajkowski, Wojciech Łuczak (59' Michał Biskup), Wojciech Słomka (59' Jakub Kwiatkowski) - Mateusz Kuzimski.

Sędziował Kornel Paszkiewicz.

Źródło: MKS Sandecja

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować