Seminarium "Absolwent na Sądeckim Rynku Pracy" w ANS

W czwartek, 9 maja, na Wydziale Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu odbyło się seminarium pod tytułem “Absolwent na Sądeckim Rynku Pracy”. Celem tych cyklicznych spotkań jest umożliwienie młodym ludziom poznania realiów rynku pracy oraz lepsze zrozumienie oczekiwań pracodawców.

Seminarium "Absolwent na Sądeckim Rynku Pracy" w ANS

W ramach tego seminarium, studenci mieli okazję poznać opinie praktyków, którzy przybliżyli obecne wymagania stawiane przez lokalnych pracodawców. Spotkanie nie ograniczało się jedynie do słuchania – studenci mieli również możliwość zadawania pytań dotyczących rekrutacji i oczekiwań pracodawców.

Dr Honorata Trzcińska, Prodziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych, wyjaśniła, że kształcenie na profilach praktycznych realizowanym w Akademii Nauk Stosowanych musi być zbliżone do oczekiwań rynku pracy. Dlatego narodził się pomysł organizowania takich spotkań, aby studenci mogli zrozumieć realia pracy i dowiedzieć się, jakie umiejętności są obecnie poszukiwane.

Na tym seminarium wystąpili różni prelegenci, którzy omówili różne aspekty związane z rynkiem pracy:

  • Krzysztof Borek – Doradca EURES, który przybliżył temat “Międzynarodowego rynku pracy – jak bezpiecznie podejmować zatrudnienie w państwach UE/EFTA?”
  • Małgorzata Jasińska i Beata Łęczycka z Wydziału Kadrowo-Płacowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Nowym Sączu, które prezentowały temat “ZUS jako stabilny pracodawca, stabilna praca – jak zaplanować swoją przyszłość?”
  • Daria Tarasek i Andrzej Gabryś, Menedżerowie Obszaru Sprzedaży Allianz, którzy omówili zagadnienie “Jak zbudować stabilny biznes w ubezpieczeniach?”

Seminarium zakończyła się sesją pytań i odpowiedzi, co pozwoliło uczestnikom jeszcze bardziej zgłębić tematy poruszane podczas spotkania.

Źródło: ANS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować