Seniorzy w Muszynie poprawią zdrowie i kondycję fizyczną dzięki nowemu projektowi

Seniorzy, którzy należą do Uzdrowiskowej Akademii Seniora w Muszynie, mogą cieszyć się z sukcesu. Stowarzyszenie Klucz Muszyński w Muszynie otrzymało dotację w wysokości 59 730 zł z funduszy Województwa Małopolskiego na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym w latach 2023 – 2024. Będzie realizowało projekt pod nazwą „Wiek seniora, a wigor juniora!”.

Seniorzy w Muszynie poprawią zdrowie i kondycję fizyczną dzięki nowemu projektowi

Projekt ma na celu aktywizację seniorów poprzez różnorodne działania, które odpowiadają na ich najważniejsze potrzeby, takie jak poprawa zdrowia, sprawności i kondycji fizycznej, dbanie o prawidłowe odżywianie. Ważnym elementem profilaktyki starzenia się jest regularny ruch i wysiłek fizyczny, który pomaga zachować sprawność i samodzielność.


Dlatego projekt oferuje zajęcia takie jak np. gimnastyka i ruch w wodzie, gimnastyka „zdrowy kręgosłup". Kolejnym istotnym aspektem jest edukacja zdrowotna seniorów, czyli uczenie się, jak dbać o swoje zdrowie. Poprzez warsztaty „Zdrowie tkwi w żywieniu” chcemy pokazać seniorom, jak ważne jest zdrowe odżywianie dla zapobiegania niedożywieniu i chorobom wieku starszego.


W dniu 10 sierpnia o godz. 11:00 w Muzeum Regionalnym „Państwa Muszyńskiego” w Muszynie, ul. Krzywa 1, odbędzie się spotkanie organizacyjne i zapisy do udziału w projekcie.


Zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 60 lat, na spotkanie rekrutacyjne.


Źródło: M. i Gm. Uzdrowiskowa Muszyna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować