Pogoda - Sądeckie.pl

22

Dzisiaj jest: 22. 10. 2021 Do końca roku: 70 dni
Jakość Powietrza:

Sobotnie działania ratownicze sądeckich strażaków

Sobotnie działania ratownicze sądeckich strażaków

W sobotę 31 lipca sądeccy strażacy kilka razy uczestniczyli w działaniach ratowniczych na terenie Sądecczyzny.

Około godziny 11 prowadzili działania w Wielopolu, gdzie na DK75 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych VW Golf i VW Pasat. Osoby uczestniczące w kolizji pozostały na miejscu zdarzenia.


O godzinie 14.45 wraz z zastępem OSP Grybów Biała druhowie prowadzili działania w zakładzie produkcyjnym w Białej Niżnej, gdzie w kotłowni doszło do spadku napięcia elektrycznego, co spowodowało wyłączenie się instalacji wentylacyjnej i zadymienie całego pomieszczenia.


Pracownicy opuścili budynek przed przybyciem zastępów straży. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz ustawili wentylatory przed wejściem do budynku. Na koniec sprawdzili obiekt przy pomocy kamery termowizyjnej i miernika wielogazowego.


Z kolei o godzinie 23.40 funkcjonariusze PSP wraz z zastępem OSP Paszyn prowadzili działania w Paszynie. Tam na DK28 doszło do kolizji samochodu osobowego. Pojazd znajdował się częściowo na poboczu i na pasie jezdni. W aucie oraz poza nim nie było osób poszkodowanych.


Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu terenu wokół w celu odnalezienia ewentualnych osób poszkodowanych. OSP Paszyn pozostał na miejscu zdarzenia w celu dalszego zabezpieczania na czas prowadzenia dochodzenia przez Policję. Pojazd usunięto na pobocze.


Źródło: PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować