Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Silna, sportowa marka Limanowszczyny

Silna, sportowa marka Limanowszczyny

Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz Pod Ostrą, Memoriał im. Henryka Łasaka, Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT oraz Limanowa Forrest. To właśnie te wydarzenia organizowane na terenie powiatu limanowskiego mają tworzyć jedną, wspólną, silną markę sportową, która ubogaci ofertę wydarzeń towarzyszących III Igrzyskom Europejskim.

12 września w siedzibie starostwa powiatowego w Limanowej marszałek województwa Witold Kozłowski spotkał się z samorządowcami Ziemi Limanowskiej. W rozmowach uczestniczyli prezes Auto Moto Klubu Limanowa, dyrektor Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz Pod Ostrą Bogdan Pałka oraz zastępca dyrektora Wyścigu Iwona Windak.


Limanowa i wydarzenia sportowe tutaj organizowane mają ogromny potencjał. Podczas poniedziałkowego spotkania z samorządowcami przekazałem, że silna marka to silne przywództwo i konkretna decyzja. Jestem przekonany, że wspólnie uda nam się przygotować najpierw Igrzyska na światowym poziomie, a później utrzymywać sportowe emocje wśród mieszkańców regionu. W tym pomoże dobra organizacja tych czterech wydarzeń, które cyklicznie odbywają się na terenie powiatu limanowskiego - podkreślił marszałek Witold Kozłowski.


Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz Pod Ostrą to impreza organizowana od 2009 roku, a od 2014 roku odbywa się w randze klasyfikacji do Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich. Relację z tegorocznego wyścigu można przeczytać tutaj.


Memoriał Henryka Łasaka to najwyżej klasyfikowany jednodniowy wyścig kolarski rozgrywany w Polsce. Ten prestiżowy wyścig od lat jest zaliczany do najważniejszych wydarzeń w międzynarodowym kalendarzu kolarskich imprez. Wyścig każdego roku cieszy się ogromną popularnością.


Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT to wydarzenie dla miłośników ekstremalnej pieszej wędrówki górskiej. Długość trasy Kieratu liczy 100 km i przebiega przez malownicze tereny Beskidu Wyspowego (start i meta znajduje się w Słopnicach).


Limanowa FORREST to biegi górskie i nordic working. Jest to jedyny bieg górski w Polsce, w którym biorą udział na jednej wytyczonej trasie – nie tylko zawodowcy i amatorzy górskiego biegania, ale i całe rodziny. Więcej o wydarzeniu można przeczytać tutaj.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować