Sądeccy policjanci na obozie szkoleniowym klas pierwszych. Przeprowadzili zajęcia profilaktyczno-edukacyjne

W ramach współpracy z Zespołem Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, sądeccy policjanci uczestniczyli w obozie szkoleniowym klas pierwszych. Podczas spotkania z uczniami klasy o profilu Bezpieczeństwo Publiczne przeprowadzili zajęcia profilaktyczno-edukacyjne oraz zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.

Sądeccy policjanci na obozie szkoleniowym klas pierwszych. Przeprowadzili zajęcia profilaktyczno-edukacyjne

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a także dzielnicowy Komisariatu Policji w Muszynie podzielili się swoim doświadczeniem zawodowym z uczniami tzw. klasy policyjnej.

W kontekście zbliżających się wakacji, mundurowi przypomnieli młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa i omówili zagrożenia, jakie mogą na nich czyhać. Szczególny nacisk położono na zagrożenia związane z podejmowaniem pracy wakacyjnej za granicą oraz zagadnienie handlu ludźmi.

Dodatkowo, funkcjonariusze promowali wśród młodych ludzi zawód policjanta, zachęcając ich do wstąpienia w szeregi formacji. Uczniowie mieli także okazję z bliska obejrzeć sprzęt służbowy wykorzystywany na co dzień przez sądeckich policjantów, w tym policyjne motocykle i radiowozy.

Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować