Skalnik Kamionka Wielka pokonuje drugą drużynę w Pucharze Polski i awansuje do następnej fazy rozgrywek

Skalnik Kamionka Wielka pokonał drugą drużynę w Pucharze Polski po dramatycznej serii rzutów karnych i awansował do następnej fazy rozgrywek. Zespół Sandecji miał wiele okazji do zdobycia bramki, ale nie potrafił wykorzystać swojej przewagi.

W pierwszej połowie Adam Kiełbasa wykorzystał podanie Sebastiana Nowaka i strzałem z bliska pokonał bramkarza rywali. W drugiej połowie nasz zespół miał szansę podwyższyć wynik, ale Karol Łatka nie trafił z rzutu karnego. Skalnik wyrównał po faulu w polu karnym i gola Kuby Smolenia. W dogrywce nie padły już żadne bramki, więc o losach meczu zadecydowały karne. Niestety, dwóch piłkarzy Sandecji nie trafiło do siatki, a Skalnik nie zmarnował żadnej okazji i wygrał 4:2.

Skalnik Kamionka Wielka i Sandecja II Nowy Sącz podzieliły się punktami w meczu 12. kolejki IV ligi małopolskiej. Gospodarze objęli prowadzenie w 39. minucie po strzale Adama Kiełbasy, który wykorzystał podanie Daniela Króla. W drugiej połowie Sandecja wyrównała z rzutu karnego, który wykonał Jakub Smoleń. W serii rzutów karnych lepsi okazali się piłkarze Skalnika, którzy wygrali 4:3. W obu drużynach po jednej żółtej kartce otrzymali Grzegorz Nowak, Adam Kocemba i Kamil Aleksander.

Składy:

Skalnik: Kacper Studencki (46' Dawid Kiełbasa) - Grzegorz Nowak, Adam Kiełbasa, Adam Kocemba, Marcin Hajduk, Maciej Hedwig (65' Bogumił Bogdański), Sebastian Nowak, Piotr Pazgan, Szymon Hedwig (90' Krystian Poręba), Daniel Król, Grzegorz Hasior.

Sandecja: Dariusz Krzysztofek - Bartosz Zaczek (75' Mateusz Stróżak), Jakub Faron, Kamil Łatka, Kacper Zygmunt, Karol Łatka, Arkadiusz Ziemnik (46' Jakub Smoleń), Michał Piszczek, Krzysztof Piskor, Dominik Kaleta (55' Konrad Krzyżak), Kamil Aleksander.

Źródło: MKS Sandecja