Ślubowanie nowo przyjętych policjantów garnizonu małopolskiego. 8 z nich będzie pełniło służbę w Nowym Sączu

W samo południe podczas uroczystego apelu małopolski garnizon Policji wzbogacił się o 77 policjantów. W uroczystości, która miała miejsce w siedzibie w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, uczestniczył wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów garnizonu małopolskiego. 8 z nich będzie pełniło służbę w Nowym Sączu

Obecna była także kadra kierownicza małopolskiej Policji z insp. Piotrem Morajko, komendantem wojewódzkim Policji w Krakowie, na czele.

Ślubuję…

– Dzień złożenia ślubowania jest nowym otwarciem. Oto stajecie się pełnoprawnymi członkami policyjnej społeczności. To wielka radość dla Was, dla bliskich, ale także dla wszystkich Małopolan. Wiemy, że z Wami możemy czuć się bezpiecznie, że w myśl słów wypowiedzianej przed chwilą roty, jesteście gotowi chronić i strzec nawet z narażeniem własnego życia. Niech każdy dzień służby przynosi poczucie dobrze realizowanej misji i będzie źródłem inspiracji do podejmowania nowych wyzwań – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Wśród 77 nowo przyjętych policjantów 15 to kobiety. Adepci przejdą szkolenie zawodowe w jednej z policyjnych szkół, gdzie będą zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa czy taktyk i technik interwencji. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.

– Będziecie stanowili o bezpieczeństwie mieszkańców kraju, mieszkańców Małopolski. To wielka odpowiedzialność. Możecie być dumni ze swojego wyboru, jest to praca wymagająca, trudna, ale rola Policji w państwie jest nieoceniona, teraz przed Wami pierwszy jej etap – szkolenie. Zdobywajcie wiedzę, szkólcie się, tak abyście w pełni przygotowani mogli odpowiedzialnie pełnić służbę – mówił insp. Morajko, komendant wojewódzki Policji w Krakowie.

Wzmocnienie dla komend miejskich, powiatowych i komendy wojewódzkiej

Po zakończonym szkoleniu policjanci powrócą do swoich jednostek, gdzie będą pełnić codzienną służbę. 8 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 13 nowych funkcjonariuszy. 8 policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a 7 do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Komenda Powiatowa w Dąbrowie Tarnowskiej, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Komendy Powiatowe Policji w Myślenicach, Miechowie, Wadowicach, Wieliczce i Zakopanem zyskają po 2 policjantów. Do Komendy Powiatowej Policji w Bochni i Proszowicach trafi po 1 funkcjonariuszu, do KPP w Krakowie, Olkuszu, Oświęcimiu i Suchej Beskidzkiej 3 policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie zyska 7 nowych policjantów, a KPP w Gorlicach 4 adeptów sztuki policyjnej.

To 2 przyjęcie do Policji w 2024 roku. Planowane są jeszcze 4 nabory w tym roku.

Więcej na temat trwającej rekrutacji:  https://malopolska.policja.gov.pl/krk/wolnytekst/21443,Rekrutacja-do-sluzby-w-Policji.html

Zasłużeni Policjanci

Dzisiejsza uroczystość pozwoliła uhonorować najbardziej zasłużonych policjantów z małopolskiego garnizonu.

Postanowieniami prezydenta RP Andrzeja Dudy, Brązowymi Krzyżami Zasługi wyróżnionych zostało 3 funkcjonariuszy, którzy zasłużyli się jako honorowi dawcy krwi.

Ponadto, w imieniu Prezydenta RP, wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar wręczył policjantom Medale za Długoletnią Służbę. Odznaczonych zostało 15 osób. 3 – odebrały Medale Złote, a 12 – Srebrne.

W dalszej części uroczystości komendant wojewódzki Policji w Krakowie wraz z wojewodą małopolskim wręczyli odznaczenia przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Za wspieranie Małopolskiej Policji w działaniach na rzecz bezpieczeństwa Brązowymi Odznakami Zasłużony Policjant wyróżnione zostały 4 osoby.

– Sumienne pełnienie służby jest zadaniem wymagającym i obarczonym licznymi wyzwaniami. Przyznane odznaczenia i wyróżnienia są wyrazem podziękowania za wierność zasadom utożsamianym z noszonym mundurem. Niech dzisiejsza radosna uroczystość przyniesie także poczucie satysfakcji – dodaje wojewoda Krzysztof Jan Klęczar.

Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować