Ślubowanie nowo przyjętych policjantów garnizonu małopolskiego. Dziewięciu z nich będzie pełniło służbę w Nowym Sączu

W auli Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie 113 osób wypowiedziało dzisiaj słowa policyjnej roty. Tym samym – w obecności wojewody małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara i pełniącego obowiązki komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektora Piotra Morajki – dopełnili oni ostatniego warunku i zostali uroczyście wcieleni do małopolskiego garnizonu.

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów garnizonu małopolskiego. Dziewięciu z nich będzie pełniło służbę w Nowym Sączu
Służba w szeregach Policji to zadanie wymagające i obarczone odpowiedzialnością. Doskonale opisują to słowa wypowiedzianej dzisiaj przysięgi. Mówi ona między innymi o staniu na straży honoru, godności i dobrego imienia służby. Wielokrotnie małopolscy Policjanci udowadniali, że także poza godzinami pracy, kiedy zdejmują mundur, te najważniejsze wartości pozostają z nimi i są wyznacznikiem postępowania. Niech dzisiejsze ślubowanie będzie także dla Was drogowskazem prowadzącym przez wszystkie dni służby – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Wśród składających przysięgę było 36 kobiet i 77 mężczyzn. Zostali oni wcieleni do służby w ramach pierwszego przyjęcia w tym roku. Do grudnia 2024 planowanych jest jeszcze 5 kolejnych przyjęć.

Wiadomo już, że 28 nowych policjantów wzmocni Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. 18 rozpocznie pracę w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie, 9 – w KMP w Nowym Sączu, a 7 – w KMP w Tarnowie. Pozostali funkcjonariusze zasilą Komendy Powiatowe: w Krakowie (8), Nowym Targu (8), Chrzanowie (6), Wadowicach (6), Myślenicach (5), Brzesku (3), Limanowej (3), Olkuszu (3), Wieliczce (3), Oświęcimiu (2), Zakopanem (2), Dąbrowie Tarnowskiej (1) i Proszowicach (1).

Wszyscy nowo przyjęci otrzymali dzisiaj od p.o. komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektora Piotra Morajki służbowe legitymacje oraz zasady etyki zawodowej.

Dzisiejsza uroczystość to spełnione marzenie. Marzenie nowo przyjętych policjantów i policjantek oraz ich najbliższych, którzy byli oparciem i dopingowali do jego zrealizowania. Należą się Wam w tym szczególnym dniu podziękowania za podjęcie decyzji o tym, by służyć drugiemu człowiekowi. Niech wykonywana praca przynosi Wam nieustannie poczucie dobrze realizowanej misji i umacnia w przekonaniu, że była to najlepsza decyzja, jaką podjęliście – dodaje wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować