Służą według hasła "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"- 118 lat na straży Łużnej

W gminie Łużna w powiecie gorlickim odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Był to sposób na uhonorowanie tych, którzy służą według hasła Bogu na chwałę, ludziom na pożytek.

Służą według hasła "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"- 118 lat na straży Łużnej

W sobotnich uroczystościach uczestniczyli parlamentarzyści: poseł Patryk Wicher i senator Wiktor Durlak, a także II wicewojewoda Mateusz Małodziński. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Marcina Biskupa. Następnie zgromadzeni goście udali się na dziedziniec przy remizie, gdzie odbył się uroczysty apel.


Bogu na chwałę ludziom na pożytek.” Pierwsze wzmianki o działalności OSP w Łużnej pochodzą z 1905 roku. Wtedy to podjęto decyzję o wyznaczeniu koni do wożenia beczek z wodą podczas pożaru. Dzisiaj OSP dysponuje nowoczesnym wozem strażackim, wyposażonym w specjalistyczny sprzęt do podejmowania ważnych interwencji. Zakup tego wozu był możliwy m.in. dzięki środkom, które gmina pozyskała z MSWiA. Życzę Państwu spokojnej służby i nieustającej opieki św. Floriana – mówi wicewojewoda Mateusz Małodziński.


Podczas apelu Wicewojewoda wręczył również Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej.


Gratuluję tego znamienitego odznaczenia. Życzę dalszego rozwoju w działalności na rzecz społeczeństwa - mówi wicewojewoda Małodziński.


Gminny dzień Strażaka w Łużnej zakończył się rodzinnym piknikiem służb mundurowych.


Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować