Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 01. 2021
Do końca roku: 337 dniDane WIOŚ

Śmieciowy impas w Gminie Chełmiec

Śmieciowy impas w Gminie Chełmiec

Od kilku dni mieszkańcy Gminy Chełmiec, a dokładnie miejscowości Biczyce Dolne, Biczyce Górne oraz Niskowa czekają na odbiór odpadów komunalnych niesegregowanych zmieszanych. 

 

Przejeżdżając przez te miejscowości widać zalegające przy ulicach kubły, wystawione przez mieszkańców już w piątek, z nadzieją, że ktoś je w końcu odbierze. 

 

Zapytaliśmy Gminę, co jest powodem braku odbioru śmieci. W odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że firma odpowiedzialna za wywóz odpadów z terenu gminy nie odbiera ich nie ze swojej winy.

 
Postanowiliśmy skontaktować się więc z firmą AVR, która to jest odpowiedzialna za odbiór oraz zapytać o powód takiego stanu rzeczy.

 

Z informacji uzyskanej od pracownika firmy dowiedzieliśmy się, że śmieci nie zostały odebrane, bo wysypisko wstrzymało przyjmowanie odpadów niesegregowanych, tłumacząc się faktem, iż skończyły się ich „moce przerobowe”, dodając  „Pismo dotarło do nas z dnia na dzień i  jesteśmy pod bramką„.

 

Firma podjęła działania w celu wyszukanie innego wysypiska, lecz nic nie udało się znaleźć z uwagi na limity obowiązujące również na pozostałych wysypiskach. Stąd też na jutro 17.09.2019 zostało powołane specjalne spotkanie firmy i gminy Chełmiec.

 

Mieszkańcom pozostaje czekać na jutrzejsze ustalenia firmy AVR i Gminy Chełmiec.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować