Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Śmiertelny wypadek w Brzanie. Nie żyje 51-letnia kobieta

Śmiertelny wypadek w Brzanie. Nie żyje 51-letnia kobieta

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło ostatniej soboty w Brzanie (gmina Bobowa). Kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, potrącił idącą poboczem kobietę, a następnie uderzył w drzewo i zaparkowany z pobliżu samochód. Potrącona kobieta poniosła śmierć na miejscu, a kierowca i pasażer samochodu z obrażeniami trafili do szpitala. Czynności w sprawie trwają.

Gorliccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w ostatnią sobotę (23.10.2021 r.) w Brzanie. Około godziny 11.00 doszło do śmiertelnego potrącenia pieszej – 51-letniej kobiety. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-letni kierowca osobowego volkswagena stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, wypadł z drogi i potrącił poruszającą się poboczem kobietę. Następnie samochód wypadł z drogi uderzając w drzewo i zaparkowany w pobliżu samochód. Na miejsce skierowane zostały służby ratownicze. Niestety kobieta pomimo prowadzonej reanimacji zmarła. Kierowca i pasażer volkswagena z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala.


Na miejscu czynności procesowe pod nadzorem prokuratora prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza, a także funkcjonariusze gorlickiej drogówki. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności i przyczyny zdarzenia.


Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność, rozwagę i stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Wraz z coraz szybciej zapadającym zmrokiem rośnie ryzyko zdarzeń z udziałem pieszych. Dlatego przypominają, że bardzo ważnym elementem, który poprawia bezpieczeństwo pieszego jest używanie przez niego o zmierzchu elementów odblaskowych. Dzięki nim widoczność pieszego wzrasta nawet 5-krotnie.


Źródło: KPPG

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować