Sołtys Nowej Wsi ze Złotym Jabłkiem Sądeckim

Starosta nowosądecki, Marek Kwiatkowski, dzisiaj uhonorował Złotym Jabłkiem Sądeckim sołtyskę Nowej Wsi, Agnieszkę Kulig z gminy Łabowa. W uznaniu za jej działalność społeczną i realizację różnych projektów na rzecz lokalnej społeczności, Agnieszka Kulig otrzymała to prestiżowe odznaczenie.

Sołtys Nowej Wsi ze Złotym Jabłkiem Sądeckim

Złote Jabłko Sądeckie to metalowy pin z wizerunkiem jabłka w kolorze złotym, wygrawerowanym wewnątrz herbu powiatu nowosądeckiego. Jabłko umieszczone jest na okrągłej tarczy w kolorze zielonym, a tarczę okala napis “JABŁKO SĄDECKIE – ZA ZASŁUGI DLA ZIEMI SĄDECKIEJ” .

Agnieszka Kulig, jako inicjatorka Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi, działa na rzecz społeczności lokalnej. Jej wsparcie i propagowanie strzelectwa sportowego oraz osobiste zaangażowanie w strzelanie przyczyniły się do przyznania tego wyróżnienia. Józef Fiut, na czele Klubu Ligi Obrony Kraju Snajper, podkreślił, że Agnieszka zawsze wspiera ich działania.

Agnieszka Kulig wyraziła swoją radość z otrzymania tego wyróżnienia, a nagroda stanowi dla niej motywację do dalszej aktywności społecznej.

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować