Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

Spotkanie z radnymi zamiast Sesji Rady Miasta

Spotkanie z radnymi zamiast Sesji Rady Miasta

Wczorajsza Sesja Rady Miasta zwołana na wniosek prezydenta, podobnie jak ta zaplanowana na ubiegły poniedziałek nie odbyła się.

 

Nie było wymaganego kworum, aby podjąć ważne uchwały dotyczące m.in. sprzedaży udziałów Klubu Sandecja, darmowych parkingów na czas zagrożenia epidemią oraz zmian i przesunięć w budżecie.

 

Na spotkaniu pojawiła się część radnych. Był również prezydent Ludomir Handzel, jego zastępca Artur Bochenek oraz sekretarz miasta Piotr Lachowicz. Nieobecni na sali byli natomiast radni Klubu PiS - Wybieram Nowy Sącz.
 

Prezydium Rady Miasta Nowego Sącza, w piśmie wystosowanym do prezydenta, w sprawie wniosku o wznowienie sesji 20 marca br. wyraziło swoje stanowisko. 

 

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, w związku z zagrożeniem epidemicznym, ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców miasta, pracowników Urzędu Miasta, dziennikarzy i Radnych Miasta nie jest to możliwe. W Sesji Rady Miasta została ogłoszona przerwa do odwołania.(...) Prezydium Rady Miasta nie będzie podejmować ryzyka i związanej z tym odpowiedzialności narażania Sądeczan na niebezpieczeństwo zarażenia się koronawirusem w trakcie publicznych spotkań, którego skutki zwłaszcza dla osób straszych mogą być tragiczne. W przypadku wykrycia u kogokolwiek w przyszłości koronawirusa cały Urząd Miasta objęty byłby kwarantanną co mogłoby doprowadzić do całkowitego jego paraliżu - czytamy w piśmie Prezydium Rady Miasta.

 

Spotkanie odbyło się z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Na sali znajdowało się poniżej 50 osób, nie było publiczności, a radni siedzieli od siebie w odpowiedniej odległości. Byli dodatkowo wyposażeni w maseczki ochronne i rękawiczki.

 

Prezydent Ludomir Handzel przekazał zebranym na sali informacje na temat sytuacji epidemicznej na terenie Nowego Sącza oraz założeniach opracowanego przez siebie programu pn. „Konkrety Nowosądeckie – Pomocna Szóstka Prezydenta Ludomira Handzla”. Są nimi:

  • obniżenie czynszu do 1 złotówki w miejskich lokalach użytkowych,
  • środki zabezpieczenia osobistego dla mieszkańców,
  • akcję "korki od prezydenta",
  • sfinansowanie przez miasto żywności dla personelu sądeckiego szpitala,
  • przesunięcie terminu płatności podatków i opłat lokalnych ,
  • 1000 kursów taxi dla osób "60+".

 

Fot. UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować