Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Sprawcy pobicia i rozboju zatrzymani przez sądeckich policjantów

Sprawcy pobicia i rozboju zatrzymani przez sądeckich policjantów

Dzięki intensywnym działaniom policjanci z Nowego Sącza szybko ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o pobicie z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz rozbój. 24 i 28-latek po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty, a za popełnione przestępstwa grozi im surowa kara – nawet do 12 lat więzienia.

29 maja br. przed godziną 6 oficer dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w centrum Nowego Sącza doszło do pobicia. Kiedy patrol przybył we wskazane miejsce, policjanci zastali tam dwóch awanturujących się mężczyzn. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia okazało się, że 29-latek został najpierw pobity i uderzony szklaną butelką, a po pewnym czasie sprawcy powrócili, by zabrać mu telefon i złoty łańcuszek, po czym uciekli.


Jednym z agresorów miał być 24-letni sądeczanin, z którym awanturował się poszkodowany. Po przejrzeniu zapisu kamer monitoringu, potwierdziła się jego wersja zdarzenia, a mundurowi natychmiast zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do komendy w Nowym Sączu. Rysopis drugiego ze sprawców został natomiast przekazany funkcjonariuszom, którzy pełnili w tym czasie w służbie na terenie miasta. Już kilkanaście minut później jeden z patroli zauważył mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi potencjalnego sprawcy. 28-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego został zatrzymany i również trafił do komendy.


Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów udziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz rozboju. Za te przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować