Pogoda - Sądeckie.pl25

Dzisiaj jest: 25. 02. 2021
Do końca roku: 309 dniStarosta nowosądecki nagrodził zwycięzców IV edycji Konkursu "Współczesna Karpacka Rzeźba w Kamieniu"

Starosta nowosądecki nagrodził zwycięzców IV edycji Konkursu "Współczesna Karpacka Rzeźba w Kamieniu"

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się wczoraj w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu ze zwycięzcami IV edycji Konkursu "Współczesna Karpacka Rzeźba w Kamieniu". Nagrodę główną o wartości 2000 zł wręczył Leszkowi Cieślikowi – artyście ludowemu z Żywca, zdobywcy licznych nagród na konkursach zarówno w kraju jak i za granicą.


Konkurs organizowany przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Bielsku-Białej jest imprezą o dużym kulturotwórczym znaczeniu. Przyczynia się do aktywizacji środowiska twórców i motywuje ich do dalszej pracy. W przeciwieństwie do chociażby artystów rzeźbiących w drewnie, którzy mają wiele okazji do wystawiania swoich prac, dla ludowych kamieniarzy konkurs jest praktycznie jedyną szansą zaprezentowania swoich dzieł na szerszym forum.


Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu. Praca w kamieniu jest szczególna i wymaga niezwykłej wyobraźni i kunsztu. Zapewniam, że Powiat nadal będzie wspierał to wydarzenie. Przywiązujemy bowiem wielką wagę do wspierania artystycznych działań służących zachowaniu dziedzictwa kulturowego regionu – mówił starosta Marek Kwiatkowski.

 

W tegorocznym konkursie, odbywającym się pod honorowym patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego, wzięło udział 40 rzeźbiarzy, w tym trzech ze Słowacji. Przedstawili oni do oceny łącznie 92 prace.

Starosta nowosądecki nagrodził zwycięzców IV edycji Konkursu "Współczesna Karpacka Rzeźba w Kamieniu" Starosta nowosądecki nagrodził zwycięzców IV edycji Konkursu "Współczesna Karpacka Rzeźba w Kamieniu" Starosta nowosądecki nagrodził zwycięzców IV edycji Konkursu "Współczesna Karpacka Rzeźba w Kamieniu" Starosta nowosądecki nagrodził zwycięzców IV edycji Konkursu "Współczesna Karpacka Rzeźba w Kamieniu" Starosta nowosądecki nagrodził zwycięzców IV edycji Konkursu "Współczesna Karpacka Rzeźba w Kamieniu" Starosta nowosądecki nagrodził zwycięzców IV edycji Konkursu "Współczesna Karpacka Rzeźba w Kamieniu" Starosta nowosądecki nagrodził zwycięzców IV edycji Konkursu "Współczesna Karpacka Rzeźba w Kamieniu" Starosta nowosądecki nagrodził zwycięzców IV edycji Konkursu "Współczesna Karpacka Rzeźba w Kamieniu" Starosta nowosądecki nagrodził zwycięzców IV edycji Konkursu "Współczesna Karpacka Rzeźba w Kamieniu" Starosta nowosądecki nagrodził zwycięzców IV edycji Konkursu "Współczesna Karpacka Rzeźba w Kamieniu"

Źródło: SPNS, fot. Paweł Szeliga

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować