Starosta nowosądecki uczestniczył w spotkaniu dotyczącym rozwoju małopolskich jednostek WOT

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w spotkaniu dotyczącym rozwoju małopolskich jednostek WOT, rozbudowy infrastruktury wojskowej w regionie oraz planów inwestycyjne na potrzeby Wojska Polskiego.

Starosta nowosądecki uczestniczył w spotkaniu dotyczącym rozwoju małopolskich jednostek WOT

Spotkanie odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Omawiano m.in. prace przy tworzeniu jednostki wojskowej w Wojnarowej, w gminie Korzenna. Ma tam stacjonować 4 Batalion Piechoty Górskiej.


Bezpieczeństwo naszej Ojczyzny to priorytet dla polskiego rządu. Dziś, gdy za wschodnią granicą toczy się wojna, obronność jest szczególnie ważna. Właśnie dlatego intensyfikujemy działania w tak wielu obszarach. Zwiększająca się systematycznie liczebność wojska, prowadzenie akcji szkoleniowych i poszerzanie infrastruktury z tym związanej - to główne kierunki. Inwestowanie w bezpieczeństwo i umacnianie armii to plan na kolejne lata. Na ziemi sądeckiej są już Wojska Obrony Terytorialnej. Liczymy, że ich liczebność będzie rosła. Rozwój wojska w Małopolsce to ogromna inwestycja finansowa wymagająca współpracy i zaangażowania. Współdziałamy, aby przygotować jak najlepszą infrastrukturę, w tym sieć dróg, które będą służyły także rozwijającemu się Wojsku - mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Wspierane jest również powstawanie w Małopolsce Ośrodków Szkoleniowych oraz rozwoju Legii Akademickiej, które będą zachęcać nowych ochotników do zostania zawodowymi żołnierzami.


Źródło: SPNS/MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować